Prezydent: Niech ten czas napełni każdego z nas optymizmem i nadzieją

Niech ten czas Zmartwychwstania Pańskiego i symbolicznego odrodzenia ze śmierci do nowego życia, napełni każdego z nas optymizmem i nadzieją – pisze na Twitterze polski prezydent.
 Prezydent: Niech ten czas napełni każdego z nas optymizmem i nadzieją
/ fot. Marek Borawski / KPRP


„Wszystkim Państwu składam najserdeczniejsze życzenia spokojnych oraz pełnych zdrowia i pogody ducha Świąt Wielkanocnych” – napisał w mediach społecznościowych prezydent Andrzej Duda.

„Niech ten czas Zmartwychwstania Pańskiego i symbolicznego odrodzenia ze śmierci do nowego życia, napełni każdego z nas optymizmem i nadzieją!” – dodał, a wpis opatrzył zdjęcie wielkanocnego koszyka na tle Bramy Bolechowickiej.
 


To drugie życzenia prezydenta z okazji Wielkanocy. Przed południem film z życzeniami pary prezydenckiej zamieszczono na stronie internetowej Kancelarii Prezydenta, a także w mediach społecznościowych.

– Szanowni Państwo, Drodzy Rodacy w kraju i poza granicami Rzeczypospolitej. Z okazji Świąt Zmartwychwstania Pańskiego życzymy Państwu nowej nadziei oraz wewnętrznego odrodzenia i spokoju. Niech te szczególne dni przyniosą wytchnienie od trosk dnia codziennego, aby z nowymi siłami realizowali Państwo swoje tegoroczne plany i zamierzenia – powiedział w nim prezydent Andrzej Duda.

Agata Kornhauser-Duda podkreśliła z kolei, że "w polskiej tradycji Wielkanoc ma głęboki wymiar religijny odnoszący się do najważniejszych prawd i symboli chrześcijaństwa". – Przypomina, że ofiarna miłość to moc, która zwycięża zło, śmierć i zwątpienie. Niech więc obok tradycyjnych zwyczajów, ozdób i potraw nie zabraknie w naszych domach uśmiechu, dobrych rozmów i wzajemnej życzliwości – mówiła pierwsza dama.

Prezydent zauważył, że Święta Wielkanocne w 2021 roku "to już kolejne, które będą inne". – Będziemy je przeżywać zwracając szczególną uwagę na bezpieczeństwo nasze, naszych najbliższych i innych osób. Wypełniamy zalecenia specjalistów, bo ufamy, że przyniesie to pozytywne efekty teraz i w nadchodzących miesiącach – powiedział

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe