REKLAMA

"Marszałek doskonale wie, czym jest walka o wolność i demokrację". Premier odpowiada na nagonkę ws. Terleckiego

Liderka białoruskiej opozycji Swiatłana Cichanouska spotkała się z prezydentem Warszawy Rafałem Trzaskowskim. Współpracę działaczki z polską opozycją skomentował wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki, za co spotkała go prawdziwa fala hejtu. W poniedziałek sprawę skomentował premier Mateusz Morawiecki.
/ PAP/Roman Zawistowski

W rocznicę pierwszych częściowo wolnych wyborów w Polsce liderka białoruskiej opozycji spotkała się z przedstawicielami polskiej opozycji. Swiatłana Cichanouska wystąpiła też na konferencji prasowej z prezydentem stolicy Rafałem Trzaskowskim.

Czytaj więcej: "Niech szuka pomocy w Moskwie". Terlecki mocno o Cichanouskiej

Po fali krytyki jaka na niego spłynęła, marszałek postanowił w szerszym komentarzu odpowiedzieć na krytykę.

Czytaj więcej: Ryszard Terlecki: Oburzonym wyjaśniam

W poniedziałek o komentarz do sprawy został poproszony premier Mateusz Morawiecki.

 

Pan marszałek Terlecki doskonale wie, czym jest walka o wolność, demokrację, jak długo trwa i doskonale rozumie wiele meandrów, zakrętów, które do takiej wolności prowadzą

- odpowiedział na konferencji prasowej premier. Przypomniał też opozycyjną kartę Terleckiego z lat 60. i 70., jego zaangażowanie w działalność Komitetu Obrony Robotników (KOR) i Solidarności.

 

W przypadku naszego wschodniego sąsiada, Białorusi, niestety pewnie będzie to jeszcze parę zakrętów historii, które będziemy musieli obserwować i narodowi białoruskiemu, tak jak razem z marszałkiem Terleckim, z którym często o tym rozmawiam, pomagać cały czas w tej drodze do wolności

- podsumował Mateusz Morawiecki.
 


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura