REKLAMA

Nieoficjalnie. 23 czerwca ma się pojawić informacja, że Tusk wraca na fotel przewodniczącego PO

W cieniu uderzającej w obóz władzy afery mailingowej największa partia opozycyjna szykuje się do gruntownej przebudowy. I szybkiego powrotu Donalda Tuska. Rewolucja w Platformie szykowana jest na przyszły tydzień. W środę wieczorem (23 czerwca) ma się odbyć zarząd krajowy PO, na którym członkowie partyjnych władz oficjalnie dowiedzą się, że Donald Tusk wraca na fotel przewodniczącego. To pokłosie poniedziałkowej rozmowy Tuska z Borysem Budką i deklaracji, jaką były premier złożył (symbolicznie?) 4 czerwca na antenie TVN24 - pisze postkomunistyczny tygodnik "Polityka"
Donald Tusk Nieoficjalnie. 23 czerwca ma się pojawić informacja, że Tusk wraca na fotel przewodniczącego PO
Donald Tusk / Screen YouTube Onet News

- Czyli, jak pisze @Polityka_pl  Tusk zacznie wracać do polityki 23 czerwca. To też będzie 4. rocznica słynnej stępki pod Prom Narodowy

- komentuje wydawca Onetu Michał Protaziuk

Powroty Tuska

O "powrotach" Tuska mówi się od lat. Jednak były szef Platformy Obywatelskiej, jak dotąd woli pozostawać z dala od polskiej polityki, co najwyżej recenzując ją na Twitterze. Nic dziwnego, europejskie synekury "króla Europy" są z całą pewnością bardziej dochodowe i wymagają mniej wysiłku.

Tym razem jednak sytuacja ma być inna. Na powrót Tuska do polskiej polityki mają naciskać zachodni politycy, głównie związani z Europejską Partią Ludową, którzy z niepokojem obserwują obumieranie polskiego członu w EPL - Platformy Obywatelskiej.


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura