Niemcy. Bundestag zakazał zabijania embrionów piskląt. Dzieci można zabijać do 12 tygodnia

Po latach sporów od przyszłego roku masowe zabijanie samców piskląt na fermach kur niosek zostanie zakazane. W hodowli kur niosek, zamiast duszenia około 40 milionów piskląt rocznie wkrótce po wykluciu, w przyszłości proces wykluwania ma zostać przerwany. W tym celu mają być stosowane metody pozwalające na identyfikację płci embrionu - informuje portal RedaktionsNetzwerk Deutschland (RND).
Bundestag uchwalił w czwartek wieczorem odpowiednią ustawę autorstwa minister rolnictwa Julii Kloeckner. W związku z tym od 1 stycznia 2022 r. nie będzie wolno już zabijać piskląt kurzych, a od 2024 r. będzie można stosować wyłącznie metody umożliwiające selekcję samców na wczesnym etapie. Powinno to dać rolnikom czas na dostosowanie się do nowej sytuacji prawnej.
Ponieważ samce kur niosek produkują mniej mięsa niż brojlery, nie są one wykorzystywane do produkcji mięsa, są uznawane za nieprzydatne.
- Gdy embrion kurczaka cieszy się większą ochroną życia niż embrion ludzki, wiesz, że dotarłeś do najlepszej Europy w historii
- komentuje na Twitterze prof. David Engels
Wenn der Hühnerembryo mehr #Lebensschutz als der Menschenembryo genießt, weiß man, daß man im besten Europa aller Zeiten angekommen ist. pic.twitter.com/M1F9bhSjuN
— David Engels (@DavidEngels12) June 16, 2021