REKLAMA

Kina Helios wchodzące w skład Agory zrywają współpracę z… „Gazetą Wyborczą”

Sieć kin Helios, wchodząca w skład Grupy Agora, zrywa współpracę z „Gazetą Wyborczą” – dowiedział się nieoficjalnie portal „Press”.
 Kina Helios wchodzące w skład Agory zrywają współpracę z… „Gazetą Wyborczą”
/ fot. YouTube


Jak informuje serwis Press.pl uchwałę o zerwaniu dotychczasowej współpracy z „Gazetą Wyborczą” zarząd spółki Helios SA przyjął dzień przed rozpoczęciem negocjacji zarządu Agory z kierownictwem „GW”.

„Jako powód decyzji wskazano wypowiedź redaktora naczelnego Adama Michnika z 24 czerwca. Dotyczyła ona nacisków reklamodawcy na »Gazetę Wyborczą« m.in. w sprawie recenzji filmów” – donosi serwis.

W uchwale zarządu Helios SA znalazła się m.in. decyzja „o odstąpieniu od wszelkich form współpracy reklamowej, w tym barterowej, aby nie dochodziło do potencjalnych nacisków na »GW« ze strony Heliosa jako reklamodawcy”.

Niezadowolenia z całej sytuacji nie ukrywa zastępca redaktora naczelnego „GW” Jarosław Kurski, który twierdzi, że jest to „smutna i niedobra dla obu stron uchwała”. – Smutna, bo podjęta w momencie, kiedy siadamy do stołu. A niedobra, bo likwiduje współpracę, która oparta na zdrowych zasadach przynosi korzyści – powiedział Kurski. 


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura