Najnowszy numer "Tygodnika Solidarność": Stanisława Celińska - Więcej dziękuję, niż proszę

- Życie dostarczyło mi trochę problemów i musiałam je rozwiązać. Miałam wokół siebie wielu mądrych ludzi, którzy mi dobrze doradzali. Nie mówiąc już o Boskiej Opatrzności – mówi w rozmowie tygodnika z „Tygodnikiem Solidarność” Stanisława Celińska.
 Najnowszy numer
/ foto. TS

 

 

 

Przypominamy, że "Tygodnik Solidarność" w wersji cyfrowej jest do pobrania za darmo w naszej aplikacji mobilnej.

By bezpłatnie czytać "TS" wystarczy pobrać naszą aplikację z Google Play i App Store. Dostępne są w niej wszystkie wydania Tygodnika.
LINK DO APLIKACJI

A co jeszcze w rozmowie ze Stanisławą Celińską? 

 Czasami czuję się w obowiązku zwrócić to, co inni mi przekazali. Poszłam tym tropem na mojej płycie „Atramentowa”. Ludzie zaczęli mnie prosić o to, żebym napisała jakieś utwory. Zrozumiałam wtedy, że ta terapia ludziom jest potrzebna. Zresztą mnie też. Jeżeli śpiewam piosenki budujące, to nie tylko budują ludzi, którzy ich słuchają, ale mnie też. Wtedy na siebie też działam terapeutycznie. W obecnym świecie trudno o ideały i o autorytety. Czasami wystarczy jedno proste słowo, żeby podnieść ludzi na duchu. Jest straszny natłok informacji z wielu stron, który inicjują media. Ludzie się w tym gubią. Ludzie mnie potrzebują. Przychodzą do mnie po koncertach. Czuję to i wiem o tym. To jest rodzaj pewnej misji.  

 

O strategicznych wyborach PiS-u pisze Jakub Pacan. 


Największe problemy PiS nie wynikają w pierwszym rzędzie z tarć koalicyjnych, choć to równie trudne. Jednym z najważniejszych wyzwań strategicznych stojących przed partią PiS jako partii konserwatywnej jest postępująca szybko w naszym kraju dechrystianizacja. Drugie wyzwanie to ekspansja ideowa Unii.

Od początku swoich rządów PiS musiał się zmagać z problemami przychodzącymi z zewnątrz i tymi wewnętrznymi. Jednak ta partia coraz częściej będzie musiała się mierzyć z problemami wewnętrznymi przychodzącymi z zewnątrz. Chodzi o dokonujące się na naszych oczach zmiany kulturowe i cywilizacyjne, które są największym wyzwaniem właśnie dla partii konserwatywnych, tradycjonalistycznych i chrześcijańskich. Liberałowie z PO i Lewica nie mają z tym takiego problemu, oni tym zmianom sprzyjają i chcą na nich korzystać. Sytuacja PiS jest o wiele bardziej skomplikowana. Jarosław Kaczyński chce, by PiS było partią głównego nurtu w wymiarze europejskim, a jednocześnie chce zachować model prawicowości, o której w Europie już dawno zapomnieli. PiS chce zjeść ciastko i mieć ciastko, to balansowanie staje się coraz trudniejsze, choć polityczni wrogowie i złośliwcy niesłusznie twierdzą, że PiS sam zepchnął się w odmęty populizmu. 


O „Tajemniczej śmierci ikony” pisze  Aleksander Żywczyk


John McAfee lubił o sobie mówić, że jest nerdem, choć tak naprawdę był jednym z najbogatszych i najbardziej znanych w świecie ludzi z branży komputerowej. Dzisiaj programu antywirusowego z jego nazwiskiem w logo używa ponad pół miliarda ludzi i firm na całym świecie, chociaż sam twórca wielokrotnie zapewniał z uśmiechem, że program jest tak denerwujący, że sam musiał go odinstalować. 
John McAfee, ikona informatyki, pierwszy temat memów i ojciec – jak sam się przyznawał – 46 dzieci, leży na stole sekcyjnym hiszpańskiego koronera po samobójczej (w co wątpią miliony internautów) śmierci w więzieniu w Barcelonie.

 


Przed rocznicą mordu w Jedwabnem z prof. Markiem Janem Chodakiewiczem rozmawia Mateusz Kosiński 

 Formalnie spór toczy się o sprawstwo główne zbrodni: czy Polacy ją popełnili, czy Niemcy. Ale sporu naukowego sensu stricto nie ma, spór naukowy bowiem powinien być o prawdę. A strona przeciwna odrzuca absolutnie, że coś takiego jak prawda istnieje. Jeśli tak, to odrzucają istnienie nauki, której przecież celem jest ustalać prawdę. I tak z jednej strony mamy tradycyjne dociekania naukowe empiryczne i logocentryczne w poszukiwaniu prawdy; z drugiej strony są postmodernizm, teoria krytyczna (critical theory) oraz lewacka propaganda w formie pedagogiki wstydu, którą uprawiają media na Zachodzie i w znacznym stopniu w kraju.

A co jeszcze w numerze?

- "Wizytówka całego związku" - Konrad Wernicki podsumowuje 32. Wyścig Solidarności i Olimpijczyków 


- "Ostrołęka - decyzja GK Orlen" - Teresy Wójcik
- "Kierowcy, trzymajcie się ze kieszenie" - Aleksander Żywczyk o wzroście cen ropy naftowej 
- "Nośnikiem komunikacji chrześcijańskiej jest ewangelia" - Jakub Pacan rozmawia z ks. prof. Pawłem Bortkiewiczem 
- "Projekt o charakterze dalekobieżnym" Mateusz Kosiński rozmawia z Piotrem Wiesławem Rudzkim 
- "Zagubiony" Paweł Gabryś-Kurowski recenzuje film "Ojciec" 
- "Plan zdobycia Marsa zostaje" Aleksander Żywczyk o planach firmy SpaceX 
- "Bezbożnicy przeciw chrześcijaństwu" prof. Marek Jan Chodakiewicz
- "Zaczęło się w Świdniku" Barbary Michałowskiej 
- "Podwyżki w ochronie zdrowia już w lipcu" Marcina Koziestańskiego 
- "Zatrzymać miejsca pracy" Marcin Krzeszowiec o Walnym Zebraniu Delegatów Krajowej Sekcji Przemysłu Motoryzacyjnego
- "Odszedł strażnik interesu ludzi pracy" ostatnie pożegnanie Wojciecha Grzeszka 
- W dziale sport: Łukasz Bobruk o transferze Karola Fila a Barbara Michałowska pisze o "Wielkich nieobecnych w Tokio" 


 

POLECANE
Paweł Łatuszka zaatakowany na UW. Zatrzymano sprawcę z ostatniej chwili
Paweł Łatuszka zaatakowany na UW. Zatrzymano sprawcę

W środę, podczas jubileuszu Studium Europy Wschodniej na Uniwersytecie Warszawskim, został zaatakowany Paweł Łatuszka.

Lempart nie ma bezpośrednich dowodów, ale sąd oddalił powództwo Ordo Iuris gorące
Lempart nie ma bezpośrednich dowodów, ale sąd oddalił powództwo Ordo Iuris

Wyrokiem z 1 lipca Sąd Okręgowy w Warszawie oddalił powództwo Ordo Iuris przeciwko Marcie Lempart. Natomiast sąd nie uwzględnił wniosku aktywistki o obciążenie Instytutu grzywną za skierowanie pozwu, uznając, że roszczenie to jest całkowicie bezpodstawne.

Była gwiazda TVN zdradziła, że głosowała na Nawrockiego. To fighter z ostatniej chwili
Była gwiazda TVN zdradziła, że głosowała na Nawrockiego. "To fighter"

Były gwiazdor stacji TVN Filip Chajzer zaskoczył w środę swoich fanów i wyznał, że jest sympatykiem Karola Nawrockiego. "Tyle hejtu i szamba przyjąć na klatę przez 24/h trzeba umieć. To jest fighter" – podkreślił.

Polityka „Herzlich Willkommen” – sierota po Merkel i Tusku tylko u nas
Polityka „Herzlich Willkommen” – sierota po Merkel i Tusku

Polityka otwartych drzwi, czyli ideologiczny parawan, pod którym Europa zafundowała sobie kryzys migracyjny, pozostaje do dziś sierotą. Wszyscy wiemy, gdzie się narodziła – w Berlinie, w przemówieniach Angeli Merkel, która w 2015 roku rozpostarła ramiona, wypowiadając słynne Herzlich Willkommen.

Kłopoty członków Ruchu Obrony Granic. Jest reakcja prokuratury z ostatniej chwili
Kłopoty członków Ruchu Obrony Granic. Jest reakcja prokuratury

Prokuratura wszczęła postępowania wobec członków patroli obywatelskich za znieważenie i podszywanie się pod Straż Graniczną – poinformował minister sprawiedliwości i prokurator generalny Adam Bodnar.

Nielegalnych imigrantów umieszczono w domu dziecka w Biłgoraju z ostatniej chwili
Nielegalnych imigrantów umieszczono w domu dziecka w Biłgoraju

Dwóch nieletnich imigrantów, którzy nielegalnie przekroczyli granicę, trafiło do domu dziecka w Biłgoraju. Obaj zostali umieszczeni decyzją sądu.

Nie żyje Klaudia z Torunia zaatakowana przez Wenezuelczyka. Są wyniki sekcji zwłok z ostatniej chwili
Nie żyje Klaudia z Torunia zaatakowana przez Wenezuelczyka. Są wyniki sekcji zwłok

Udar mózgu według wstępnych wyników sekcji zwłok był przyczyną śmierci 24-letniej Klaudii K., która została napadnięta w nocy z 11 na 12 czerwca w Toruniu przez 19-letniego obcokrajowca. Informację przekazał w środę rzecznik toruńskiej Prokuratury Okręgowej Andrzej Kukawski.

Unia Europejska ma być wytrychem do broni jądrowej dla Niemiec tylko u nas
Unia Europejska ma być wytrychem do broni jądrowej dla Niemiec

Jens Spahn, przewodniczący frakcji CDU/CSU w Bundestagu, wywołał debatę, kwestionując dotychczasowe podejście Niemiec, które historycznie zrezygnowały z posiadania własnej broni jądrowej. Zarówno Republika Federalna Niemiec, jak i była NRD, zobowiązały się do tego w ramach Traktatu o nierozprzestrzenianiu broni jądrowej (NPT) oraz umowy dwa-plus-cztery z 1990 roku, która umożliwiła zjednoczenie Niemiec.

Ocena rządu Donalda Tuska. Tak źle jeszcze nie było z ostatniej chwili
Ocena rządu Donalda Tuska. Tak źle jeszcze nie było

Poparcie dla rządu spadło do 32 proc., a przeciwnicy wzrośli do 47 proc. To najgorszy wynik gabinetu Donalda Tuska od objęcia władzy.

Kosiniak-Kamysz wściekły na dziennikarkę: Polacy wybrali Nawrockiego, koniec tematu z ostatniej chwili
Kosiniak-Kamysz wściekły na dziennikarkę: Polacy wybrali Nawrockiego, koniec tematu

– Polacy wybrali Karola Nawrockiego na prezydenta. Ktoś mógł głosować tak, ktoś inaczej, każdy miał swojego kandydata i wybór został dokonany. Wyniki są jasne – powiedział w środę zirytowany pytaniem dziennikarki wicepremier Władysław Kosiniak-Kamysz.

REKLAMA

Najnowszy numer "Tygodnika Solidarność": Stanisława Celińska - Więcej dziękuję, niż proszę

- Życie dostarczyło mi trochę problemów i musiałam je rozwiązać. Miałam wokół siebie wielu mądrych ludzi, którzy mi dobrze doradzali. Nie mówiąc już o Boskiej Opatrzności – mówi w rozmowie tygodnika z „Tygodnikiem Solidarność” Stanisława Celińska.
 Najnowszy numer
/ foto. TS

 

 

 

Przypominamy, że "Tygodnik Solidarność" w wersji cyfrowej jest do pobrania za darmo w naszej aplikacji mobilnej.

By bezpłatnie czytać "TS" wystarczy pobrać naszą aplikację z Google Play i App Store. Dostępne są w niej wszystkie wydania Tygodnika.
LINK DO APLIKACJI

A co jeszcze w rozmowie ze Stanisławą Celińską? 

 Czasami czuję się w obowiązku zwrócić to, co inni mi przekazali. Poszłam tym tropem na mojej płycie „Atramentowa”. Ludzie zaczęli mnie prosić o to, żebym napisała jakieś utwory. Zrozumiałam wtedy, że ta terapia ludziom jest potrzebna. Zresztą mnie też. Jeżeli śpiewam piosenki budujące, to nie tylko budują ludzi, którzy ich słuchają, ale mnie też. Wtedy na siebie też działam terapeutycznie. W obecnym świecie trudno o ideały i o autorytety. Czasami wystarczy jedno proste słowo, żeby podnieść ludzi na duchu. Jest straszny natłok informacji z wielu stron, który inicjują media. Ludzie się w tym gubią. Ludzie mnie potrzebują. Przychodzą do mnie po koncertach. Czuję to i wiem o tym. To jest rodzaj pewnej misji.  

 

O strategicznych wyborach PiS-u pisze Jakub Pacan. 


Największe problemy PiS nie wynikają w pierwszym rzędzie z tarć koalicyjnych, choć to równie trudne. Jednym z najważniejszych wyzwań strategicznych stojących przed partią PiS jako partii konserwatywnej jest postępująca szybko w naszym kraju dechrystianizacja. Drugie wyzwanie to ekspansja ideowa Unii.

Od początku swoich rządów PiS musiał się zmagać z problemami przychodzącymi z zewnątrz i tymi wewnętrznymi. Jednak ta partia coraz częściej będzie musiała się mierzyć z problemami wewnętrznymi przychodzącymi z zewnątrz. Chodzi o dokonujące się na naszych oczach zmiany kulturowe i cywilizacyjne, które są największym wyzwaniem właśnie dla partii konserwatywnych, tradycjonalistycznych i chrześcijańskich. Liberałowie z PO i Lewica nie mają z tym takiego problemu, oni tym zmianom sprzyjają i chcą na nich korzystać. Sytuacja PiS jest o wiele bardziej skomplikowana. Jarosław Kaczyński chce, by PiS było partią głównego nurtu w wymiarze europejskim, a jednocześnie chce zachować model prawicowości, o której w Europie już dawno zapomnieli. PiS chce zjeść ciastko i mieć ciastko, to balansowanie staje się coraz trudniejsze, choć polityczni wrogowie i złośliwcy niesłusznie twierdzą, że PiS sam zepchnął się w odmęty populizmu. 


O „Tajemniczej śmierci ikony” pisze  Aleksander Żywczyk


John McAfee lubił o sobie mówić, że jest nerdem, choć tak naprawdę był jednym z najbogatszych i najbardziej znanych w świecie ludzi z branży komputerowej. Dzisiaj programu antywirusowego z jego nazwiskiem w logo używa ponad pół miliarda ludzi i firm na całym świecie, chociaż sam twórca wielokrotnie zapewniał z uśmiechem, że program jest tak denerwujący, że sam musiał go odinstalować. 
John McAfee, ikona informatyki, pierwszy temat memów i ojciec – jak sam się przyznawał – 46 dzieci, leży na stole sekcyjnym hiszpańskiego koronera po samobójczej (w co wątpią miliony internautów) śmierci w więzieniu w Barcelonie.

 


Przed rocznicą mordu w Jedwabnem z prof. Markiem Janem Chodakiewiczem rozmawia Mateusz Kosiński 

 Formalnie spór toczy się o sprawstwo główne zbrodni: czy Polacy ją popełnili, czy Niemcy. Ale sporu naukowego sensu stricto nie ma, spór naukowy bowiem powinien być o prawdę. A strona przeciwna odrzuca absolutnie, że coś takiego jak prawda istnieje. Jeśli tak, to odrzucają istnienie nauki, której przecież celem jest ustalać prawdę. I tak z jednej strony mamy tradycyjne dociekania naukowe empiryczne i logocentryczne w poszukiwaniu prawdy; z drugiej strony są postmodernizm, teoria krytyczna (critical theory) oraz lewacka propaganda w formie pedagogiki wstydu, którą uprawiają media na Zachodzie i w znacznym stopniu w kraju.

A co jeszcze w numerze?

- "Wizytówka całego związku" - Konrad Wernicki podsumowuje 32. Wyścig Solidarności i Olimpijczyków 


- "Ostrołęka - decyzja GK Orlen" - Teresy Wójcik
- "Kierowcy, trzymajcie się ze kieszenie" - Aleksander Żywczyk o wzroście cen ropy naftowej 
- "Nośnikiem komunikacji chrześcijańskiej jest ewangelia" - Jakub Pacan rozmawia z ks. prof. Pawłem Bortkiewiczem 
- "Projekt o charakterze dalekobieżnym" Mateusz Kosiński rozmawia z Piotrem Wiesławem Rudzkim 
- "Zagubiony" Paweł Gabryś-Kurowski recenzuje film "Ojciec" 
- "Plan zdobycia Marsa zostaje" Aleksander Żywczyk o planach firmy SpaceX 
- "Bezbożnicy przeciw chrześcijaństwu" prof. Marek Jan Chodakiewicz
- "Zaczęło się w Świdniku" Barbary Michałowskiej 
- "Podwyżki w ochronie zdrowia już w lipcu" Marcina Koziestańskiego 
- "Zatrzymać miejsca pracy" Marcin Krzeszowiec o Walnym Zebraniu Delegatów Krajowej Sekcji Przemysłu Motoryzacyjnego
- "Odszedł strażnik interesu ludzi pracy" ostatnie pożegnanie Wojciecha Grzeszka 
- W dziale sport: Łukasz Bobruk o transferze Karola Fila a Barbara Michałowska pisze o "Wielkich nieobecnych w Tokio" 



 

Polecane
Emerytury
Stażowe