REKLAMA

Mark Rutte przeprosił za zbyt wczesne zniesienie obostrzeń. „To był błąd”

Premier Holandii Mark Rutte przeprosił w poniedziałek za zbyt wczesne zniesienie pod koniec czerwca większości obostrzeń wprowadzonych w związku z Covid-19. „To był błąd” – powiedział. W ostatnich dniach w kraju lawinowo rośnie liczba nowych zakażeń koronawirusem.
 Mark Rutte przeprosił za zbyt wczesne zniesienie obostrzeń. „To był błąd”
/ PAP/EPA/PHIL NIJHUIS

Podczas spotkania z dziennikarzami premier przepraszał za zbytni optymizm, jaki on i minister zdrowia Hugo de Jonge prezentowali podczas konferencji prasowej dwa tygodnie temu, informując o zniesieniu ograniczeń. „To nie była dobra konferencja prasowa z naszej strony” – mówił Rutte. De Jonge powiedział natomiast, że „to, co wydawało się wówczas uzasadnione, okazało się błędem w ocenie”.

W piątek rząd zapowiedział przywrócenie części zniesionych pod koniec czerwca obostrzeń. Ponownie zamknięte zostały kluby nocne i dyskoteki, przywrócono obowiązek zachowania 1,5 m odstępu w restauracjach oraz odwołano festiwale i imprezy sportowe.
Jak informuje Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego, od przeszło tygodnia liczba zakażeń koronawirusem rośnie lawinowo. W ubiegłą sobotę zarejestrowano ponad 10 tys. nowych infekcji, najwięcej od 25 grudnia 2020 r.

 


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura