REKLAMA

Morawiecki zniecierpliwiony postawą Gowina? "Ilość tych ukłonów i koncesji jest już wystarczająco duża"

- Uważam, że dalsze oczekiwanie na to, aż ktoś zgodzi się nie ma wielkiego sensu. To już trwa ponad dwa miesiące. My wykonaliśmy bardzo dużo koncesji, ukłonów w kierunku pana premiera Gowina - powiedział szef polskiego rządu.
GDAŃSK KONFERENCJA PRASOWA PREMIERA MORAWIECKIEGO Morawiecki zniecierpliwiony postawą Gowina?
GDAŃSK KONFERENCJA PRASOWA PREMIERA MORAWIECKIEGO / PAP/Jan Dzban

- Najbliższe parę tygodni będzie poświęcone na jej [ustawy podatkowej] przekonsultowanie. Uważam, że dalsze oczekiwanie na to, aż ktoś zgodzi się nie ma wielkiego sensu. To już trwa ponad dwa miesiące. My wykonaliśmy bardzo dużo koncesji, ukłonów w kierunku pana premiera Gowina. Zresztą wcześniej także zaproponowaliśmy także rozwiązania jeszcze przed przedstawieniem Polskiego Ładu na dwudniowym, wyjazdowym spotkaniu, a więc naprawdę partia Porozumienie powinna się już czuć zaopiekowana i poinformowana aż nadto.

- powiedział premier Morawiecki w Porcie Gdańsk.

- A powiem tak. Reakcje dużej bardzo części tych członków Porozumienia, z którymi miałem przyjemność rozmawiać, dyskutować podczas tych spotkań ostatnich, o których mówię, wskazują, że tam jest juz bardzo głębokie zrozumienie tego, że ta ustawa powinna iść do przodu, że ilość tych ukłonów i koncesji jest już naprawdę wystarczająco duża, żeby nie doszukiwać się tam jeszcze jakiegoś kolejnego brakującego elementu tej całej układanki. Bo w jakimś momencie należy się zastanawiać czy jest na pewno dobra wola po drugiej stronie. Takie pytania krążą po Zjednoczonej Prawicy.

- wskazał szef polskiego rządu.

- Ja osobiście uważam, że jest dobra wola, chcemy utrzymania jedności Zjednoczonej Prawicy, ale na pewno takiego jakby nie do końca szczerego i rzetelnego podejścia z drugiej strony zaakceptować nie mogę, ponieważ wyciągnięta dłoń kilkukrotnie została na początku zaakceptowana, bo te zgody były. Później się okazało, że jednak czegoś jest za mało, ale to naprawdę powinno zmierzać ku końcowi i dlatego dzisiaj wychodzimy z tą ustawą. Za kilka tygodni pierwsze czytanie i rozpoczęcie całego procesu legislacyjnego, tak żeby przed 30 listopada proces mógł się zakończyć.

- zaznaczył premier Mateusz Morawiecki.

 

 


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura