REKLAMA

Zandberg: Ile jest wart Gowin, zobaczymy po dzisiejszych głosowaniach

Jak tłumaczył jeden z liderów Lewicy Adrian Zandberg, dzisiejsze głosowania w Sejmie pokażą ilu posłów Porozumienia „pójdzie za Jarosławem Gowinem”.
Jeden z liderów Lewicy Adrian Zandberg Zandberg: Ile jest wart Gowin, zobaczymy po dzisiejszych głosowaniach
Jeden z liderów Lewicy Adrian Zandberg / Flickr.com/Lewica Razem - Partia Razem/Domena Publiczna

Sejm zajmie się dzisiaj m.in. kontrowersyjnym projektem nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji.

Jak komentował w Polsat News Adrian Zandberg, to właśnie głosowanie ws. ustawy medialnej będzie jednym z wyznaczników tego, ilu posłów zostanie przy Jarosławie Gowinie.

– Ile jest wart premier Gowin, zobaczymy po dzisiejszych głosowaniach, a do tego czasu nikt tak naprawdę nie jest w stanie ocenić, ilu posłów Porozumienia za panem Gowinem nie pójdzie. Więc nie dam się namówić na zgadywanki, bo nie jestem ekspertem – mówił polityk Lewicy.

– Myślę, że od dłuższego czasu możemy mówić o gnijącej prawicy i to po prostu się dzieje. To znaczy ta formacja trochę już chyba zagubiła odpowiedź na pytanie, po co właściwie miałaby rządzić, że się wewnętrznie odkąd to kadencja Sejmu się zaczęła, więc tutaj nic się pod tym względem jakoś mocno nie zmienia. Mamy po prostu kolejną odsłonę czegoś, co widzimy od dwóch lat – komentował dalej spory w koalicji rządzącej Zandberg.

Dymisja Gowina i problemy Zjednoczonej Prawicy

We wtorek rzecznik rządu poinformował na briefingu prasowym o zwróceniu się przez premiera o dymisję lidera Porozumienia Jarosława Gowina. CZYTAJ WIĘCEJ

W związku z dymisją Gowina, zarząd Porozumienia podjął w środę rano decyzję o opuszczeniu koalicji Zjednoczonej Prawicy (CZYTAJ WIĘCEJ).

Decyzją Zarządu Krajowego, Porozumienie Jarosława Gowina opuszcza Zjednoczoną Prawicę. Parlamentarzyści Porozumienia odejdą z Klubu PiS oraz utworzą Koło Parlamentarne Porozumienia Jarosława Gowina – poinformował przed godziną 9, na Twitterze wicerzecznik i członek Prezydium Porozumienia Jan Strzeżek. 

 


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura