REKLAMA

"Nie powiem o Gowinie złego słowa". Zdecydowana deklaracja byłego polityka Porozumienia

Dwa dni temu poseł Marcin Ociepa opuścił ugrupowanie Jarosława Gowina. Jak jednak podkreśla polityk, jego zdaniem nadal "w wielu kwestiach rozumie się" z byłym wicepremierem.
Lider Porozumienia Jarosław Gowin (3L).
Lider Porozumienia Jarosław Gowin (3L). / PAP/Rafał Guz

W związku z różnicą zdań, co do wizji przyszłości partii Porozumienie, a szczególnie jaką większość należy budować w tym i kolejnym parlamencie, podjąłem decyzję o rezygnacji z członkostwa w partii - poinformował w środę wieczorem poseł Marcin Ociepa. CZYTAJ WIĘCEJ

Jednocześnie polityk zapewnia, że nadal w wielu kwestiach zgadza się z byłym wicepremierem Jarosławem Gowinem.

– Chciałbym bardzo jasno powiedzieć, że po pierwsze, złego słowa o Jarosławie Gowinie nie powiem. Współpracowaliśmy razem, w wielu kwestiach się rozumieliśmy i myślę, że dalej w wielu kwestiach się rozumiemy – stwierdził Ociepa w rozmowie z Marcinem Fijołkiem w Polsat News. 

– Nie zmieniam poglądów jeśli chodzi o kwestie gospodarcze, prosamorządowe i takim politykiem będę dalej jako parlamentarzysta w klubie PiS. Bo takich jest więcej w klubie PiS – dodał poseł.

– Polityka polega też na tym, żeby przekonywać jak najwięcej kolegów i koleżanek do swoich poglądów, natomiast później jest coś takiego jak praktyka polityczna i decyzje polityczne. Jarosław Gowin dzisiaj podjął decyzję i to jest fakt, żeby przejść do zupełnie innego projektu politycznego, żeby budować inny projekt polityczny – tłumaczył dalej Ociepa.

 


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura