REKLAMA

Dziennikarz Wirtualnej Polski: "Polska ma pełne prawo przyjmować takie przepisy jak przyjęta nowelizacja Kpa"

Po noweli Kpa izraelski MSZ nakazał powrót chargé d'affaires ambasady Izraela do kraju. Histeryczna decyzja znanego z polonofobii izraelskiego MSZ wywołuje nad Wisłą falę krytycznych komentarzy.
Sejm Dziennikarz Wirtualnej Polski:
Sejm / Wikipedia CC BY-SA 3,0 Kpalion

- Lapid jest polonofobem, więc do władz Izraela nie trafią żadne argumenty. Polska ma pełne prawo przyjmować takie przepisy jak przyjęta nowelizacja kpa. Teraz gra idzie o to, czy będziemy potrafili pokazać prawdę światu. Trzymam bardzo mocno kciuki, choć ciężko być optymistą.

- pisze Patryk Słowik dziennikarz Wirtualnej Polski

 

Histeryczna reakcja Izraela

Według informacji Jerusalem Post w odpowiedzi na podpisanie przez Prezydenta Andrzeja Dudę nowelizacji Kodeksu postepowania administracyjnego, minister spraw zagranicznych Yair Lapid polecił osobie odpowiedzialnej za ambasadę Izraela w Polsce powrót do Izraela "na bezterminowe konsultacje" i powiedział, że nowa izraelska Ambasador w Polsce zgodnie z planem nie pojedzie w najbliższych dniach do Warszawy.

Lapid zapowiedział również, że polski ambasador, który obecnie przebywa w Polsce na urlopie, otrzyma w sobotę od MSZ zalecenie pozostania w Polsce. 


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura