Strajk niemieckich maszynistów. Co z pociągami Warszawa-Berlin?

W związku ze strajkiem niemieckich maszynistów pociągi Intercity do Berlina kończą bieg na stacji Rzepin, dalszą podróż do Berlina pasażerowie odbywają komunikacją autobusową
 Strajk niemieckich maszynistów. Co z pociągami Warszawa-Berlin?
/ PAP/EPA/FILIP SINGER

"W związku ze strajkiem maszynistów kolei niemieckich na sieci kolejowej w Polsce wprowadzono zmiany dotyczące połączeń transgranicznych. W ruchu pasażerskim pociągi przewoźnika PKP Intercity kursujące w relacji do Berlina kończą bieg na stacji Rzepin. Przewoźnik PKP Intercity zapewnił komunikację autobusową w relacji Rzepin-Berlin-Rzepin" – podał w poniedziałek PAP rzecznik prasowy PKP PLK Mirosław Siemieniec..

Jak poinformował dalej Siemieniec, pociągi regionalne mające obsługę niemiecką kursujące z i do Szczecina zostały odwołane.

Jak zaznaczył, PKP IC zamieścił dla podróżnych informacje o zmianach w obsługiwanych systemach informacji pasażerskiej i na https://portalpasazera.pl/

Wskazał, że zmiany dotyczą także ruchu towarowego, niektóre pociągi kursują normalnie, inne oczekują na zakończenie strajku.

Protest maszynistów

W poniedziałek nad ranem rozpoczął się w Niemczech dwudniowy strajk maszynistów Deutsche Bahn (DB) w transporcie pasażerskim.

Protest, który poprzedził rozpoczęty w sobotę strajk w przewozach towarowych, ma się zakończyć w środę o godzinie 2 w nocy. To już drugi strajk maszynistów DB w tym miesiącu. Protestowali oni od 11 do 13 sierpnia w ruchu pasażerskim i towarowym. (PAP)

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe