REKLAMA

Były zastępca Gowina pozostaje w Zjednoczonej Prawicy. „Jedyny projekt, który służy Polsce”

Uważam, że jedyny projekt, który służy Polsce to projekt Zjednoczona Prawica, dlatego postanowiłem w niej pozostać – stwierdził na Twitterze były wiceprezes Porozumienia Robert Anacki, który w maju br. odszedł z ugrupowania Jarosława Gowina ponieważ „nie chciał dalej autoryzować rządu Prawa i Sprawiedliwości”.
 Były zastępca Gowina pozostaje w Zjednoczonej Prawicy. „Jedyny projekt, który służy Polsce”
/ fot. PAP/Bartłomiej Wójtowicz

Były wiceszef Porozumienia Robert Anacki poinformował dziś w mediach społecznościowych, że postanowił pozostać w Zjednoczonej Prawicy i „wspierać PiS w budowaniu bezpiecznej, solidarnej i nowoczesnej Polski”.
 


Anacki, mimo tego, że nie był parlamentarzystą, stanowił ważne ogniwo ugrupowania Jarosława Gowina. Były wicepremier ściągnął go do Porozumienia z partii Wolność Janusza Korwin-Mikkego i mianował go wiceszefem. Anacki przekazał jednak w maju, że odchodzi z partii.
 

„Rząd PiS powinien się jak najszybciej rozwiązać”


W rozmowie z serwisem Onet wyjaśniał, że powodem jego odejścia było podpisanie się przez Jarosław Gowina pod projektem Nowego Ładu. Jego zdaniem „został on politykom Porozumienia nieuczciwie przedstawiony przez PiS”. Anacki został także wtedy zawieszony w prawach członka klubu PiS w Radzie Miasta Gorzowa Wielkopolskiego.

 


– Swoje robi też Adam Bielan. Atakowani są ludzie tacy jak prof. Wojciech Maksymowicz, ale również inni, którzy pozwalali budować partię w pewnej autonomii (…) Nie chciałem dalej autoryzować rządu Prawa i Sprawiedliwości, bo uważam, że on powinien się jak najszybciej rozwiązać – mówił wówczas polityk. Podkreślał także, że „nie chce mieć nic wspólnego z PiS”: – Kiedy budzę się rano, mam wrażenie życia w kraju opisywanym przez Orwella.

Robert Anacki jest radnym klubu PiS w Radzie Miasta Gorzowa Wielkopolskiego. Był współzałożycielem i mniejszościowym udziałowcem spółki Tecra, działającej w branży kryptowalut.


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura