REKLAMA

Szydło zabrała głos ws. wypłaty miliardów z Funduszu Odbudowy. Zaatakował ją Balcerowicz

Nie milkną echa wypowiedzi komisarza UE ds. gospodarczych Paolo Gentiloniego, który miał powiedzieć, że przyczyną przeciągających się negocjacji z Warszawą na temat polskiego KPO jest kwestia dyskusji na temat wyższości prawa unijnego nad krajowym, która właśnie toczy się w Polsce.
 Szydło zabrała głos ws. wypłaty miliardów z Funduszu Odbudowy. Zaatakował ją Balcerowicz
/ fot. Wikipedia / CC BY-SA 3.0 / Claude Truong-Ngoc - Wikipedia / CC BY-SA 4.0 / Bieniecki Piotr


Według informacji przekazanych w środę przez niektóre media komisarz UE ds. gospodarczy Paolo Gentiloni miał powiedzieć podczas posiedzenia komisji ekonomiczno-budżetowej Parlamentu Europejskiego, że przyczyną przeciągających się negocjacji z Warszawą na temat polskiego KPO jest kwestia dyskusji na temat wyższości prawa unijnego nad krajowym, która właśnie toczy się w Polsce.

Dopytywana o środową wypowiedź Paolo Gentiloniego, KE odpowiedziała, że słowa komisarza "odzwierciedlają stanowisko Komisji dotyczące kwestii nadrzędności prawa UE nad prawem krajowym, które jest dobrze znane i ma zastosowanie we wszystkich dziedzinach”.
 

Szydło komentuje, Balcerowicz odpowiada


Do całej sytuacji postanowiła odnieść się w mediach społecznościowych europarlamentarzystka Prawa i Sprawiedliwości i była premier Beata Szydło. Jak przekazała, „członek Komisji Europejskiej stwierdził, że pieniądze z KPO dla Polski zostają wstrzymane z powodu rozprawy przed polskim Trybunałem Konstytucyjnym”.

„To otwarty, bezprecedensowy nacisk na Polskę i próba ingerencji w niezależność naszego systemu prawnego” – napisała na Twitterze Szydło.

Chwilę później na jej słowa zareagował wicepremier w rządach Mazowieckiego i Bieleckiego, były pracownik naukowy w Instytucie Podstawowych Problemów Marksizmu-Leninizmu przy KC PZPR prof. Leszek Balcerowicz.

CZYTAJ TAKŻE: Burza w sieci po wypowiedziach Balcerowicza podczas Campus Polska. Teraz się tłumaczy 

CZdaniem profesora „Beata Szydło chciałaby, by Polska za rządów PiS była ustrojowo blisko Putina, gwałciła polską Konstytucję i prawo unijne-i zarazem ciągnęła pieniądze z UE”.

 


Ankieta
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Tygodnik

Opinie

Popkultura