REKLAMA

Informacje o uroczystościach pogrzebowych bp. Mariana Dusia

Dziś, po długiej chorobie, zmarł biskup senior Archidiecezji Warszawskiej, Marian Duś.
bp Marian Duś Informacje o uroczystościach pogrzebowych bp. Mariana Dusia
bp Marian Duś / yt print screen/gimbel1234

Bp Marian Duś był biskupem pomocniczym Archidiecezji Warszawskiej. Urodził się z roku 1938 w Róży pod Dębicą. W 1968 roku kard. Stefan Wyszyński udzielił mu święceń prezbiteratu. Pięć lat później uzyskał doktorat z zakresu nauk filozoficznych. Święcenia biskupie otrzymał 6 stycznia 1986 roku, gdzie swą posługę pełnił do 2013 roku, do memonetu przejścia na emeryturę.

"W ramach Konferencji Episkopatu Polski był członkiem Komisji ds. Budownictwa Kościołów, Komisji ds. Duszpasterstwa Ogólnego, Komisji ds. Liturgii i Duszpasterstwa Liturgicznego, Komisji ds. Duchowieństwa i Komisji ds. Misyjnych. Pełnił również funkcje krajowego duszpasterza policji i krajowego duszpasterza kobiet" - czytamy w jego biogramie.

 

Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się Mszą św. żałobną w kościele św. Anny w Wilanowie w poniedziałek 13 września o godzinie 18.oo Pogrzeb odbędzie się w święto Podwyższenia Krzyża Świętego, we wtorek, 14 września, o godzinie 11.00 w Świątyni Opatrzności Bożej. Biskup Marian zostanie pochowany w Świątyni Opatrzności Bożej – stał bowiem u boku prymasa Józefa Glempa u początku jej budowy.

Otoczmy śp. biskupa Mariana naszą modlitwą.

Niech Pan, w którego krzyżu zawierzył, obdarzy go łaską zbawienia

- napisał dziś warszawski metropolita, kard. Kazimierz Nycz.

 


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura