REKLAMA

[Nowy sondaż] Kantar. PiS rośnie, PO bez zmian

Zjednoczoną Prawicę (PiS i Solidarna Polska) popiera 30 proc. badanych, Koalicję Obywatelską - 24 proc., a Polskę 2050 Szymona Hołowni - 14 proc. - wynika z najnowszego badania Kantar dla "Faktów" TVN i TVN24.
 [Nowy sondaż] Kantar. PiS rośnie, PO bez zmian
/ Pixabay.com

W sondażu Kantar dla "Faktów" TVN i TVN24 przeprowadzonym w dniach 9-11 września br. badanych pytano, na jaką partię, by zagłosowali.

30 proc. pytanych odpowiedziało, że w wyborach poparłoby Zjednoczoną Prawicę (PiS i Solidarna Polska). To wynik o punkt procentowy wyższy w porównaniu do sondażu partyjnego Kantar dla "Faktów" TVN i TVN24 z lipca.

24 proc. ankietowanych stwierdziło, że zagłosowałoby na Koalicję Obywatelską. To wynik bez zmian w porównaniu do lipcowego sondażu.

14 proc. respondentów wskazało Polskę 2050 Szymona Hołowni. To wynik o punkt procentowy niższy niż w poprzednim sondażu partyjnym.

Na Konfederację Wolność i Niepodległość zagłosowałoby 8 proc. badanych. To o punkt procentowy więcej niż w poprzednim sondażu.

Poparcie dla Lewicy wynosi 5 proc., spadło o 2 punkty procentowe.

3 proc. odpowiadających wskazało, że zagłosowałoby na Koalicję Polską - Polskie Stronnictwo Ludowe. Kukiz'15 uzyskał 1 proc. To takie same wyniki jak w poprzedniej sondzie.

Porozumienie Jarosława Gowina uzyskało w najnowszej sondzie wynik 0 proc. W sierpniu br. ugrupowanie byłego wicepremiera opuściło Zjednoczoną Prawicę.

15 proc. ankietowanych nie wie lub nie chciało wskazać, na kogo by zagłosowało (to o dwa punkty procentowe więcej niż w lipcu).

Badanie zostało zrealizowane w formie telefonicznej na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1002 osób powyżej 18. roku życia. Pytanie "Proszę powiedzieć, na którą partię by Pan(i) zagłosował(a)?" zadano 614 osobom.(PAP)

kh/ ozk/


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura