REKLAMA

Patryk Jaki w PE: "Przystawiacie pistolet sędziom do głów". Europoseł nie przebierał w słowach

- Innymi słowy, od lat atakujecie Polskę za rzekomy brak niezawisłości wymiaru sprawiedliwości, a teraz co robicie? Przystawiacie pistolet sędziom do głów mówiąc, że mają orzekać tak jak chcecie. To jest nowy europejski standard niezawisłości. Kiedy Schuman patrzy, co robicie z jego projektem, przewraca się w grobie - mówił europoseł Patryk Jaki w Parlamencie Europejskim.
 Patryk Jaki w PE:
/ screen twitter / Patryk Jaki - MEP

- Blokujecie środki dla Polski, ponieważ uważa ona, że konstytucja jest wyżej niż prawo UE. Tymczasem wiele państw Unii zrobiło dokładnie to samo, w tym Niemcy, które oczywiście już środki otrzymały. Ponadto mówicie, że Polska otrzyma środki tylko wtedy, gdy Trybunał Konstytucyjny orzeknie w tej sprawie tak jak chcecie.

- mówił europoseł Patryk Jaki w Parlamencie Europejskim.

- Innymi słowy, od lat atakujecie Polskę za rzekomy brak niezawisłości wymiaru sprawiedliwości, a teraz co robicie? Przystawiacie pistolet sędziom do głów mówiąc, że mają orzekać tak jak chcecie. To jest nowy europejski standard niezawisłości. Kiedy Schuman patrzy, co robicie z jego projektem, przewraca się w grobie.

- zaznaczył europoseł.

 

 

 

 


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura