REKLAMA

Polscy biskupi u Franciszka: "Okazał się ojcem pełnym serca. Wlał w nasze serca nadzieję"

Trwa wizyta ad limina apostolorum polskiego episkopatu. W Rzymie przebywa pierwsza tura polskich biskupów, są to hierarchowie z metropolii białostockiej, lubelskiej, warmińskiej oraz przemyskiej. Dziś dwudziestu polskich biskupów spotkało się z papieżem.
Papież Franciszek i polscy biskupi Polscy biskupi u Franciszka:
Papież Franciszek i polscy biskupi / TT print screen/EWTN Polska

 

Wrażeniami ze spotkania podzielili się podczas konferencji prasowej abp Stanisław Budzik, metropolita lubelski, oraz bp Adrian Galbas, biskup pomocniczy ełcki.

Podziwialiśmy jego niezwykłą świeżość, jego niezwykłą cierpliwość. Jest zorientowany także w naszej, polskiej sytuacji

- mówił abp Budzik.

"Na koniec mogliśmy mu powiedzieć, że dał nam wspaniały przykład tego, o co chodzi w synodalności - że mamy siebie wzajemnie słuchać. I papież zaczął od tego słuchania, nie od swojego przemówienia do nas, abyśmy my podsuwali mu właśnie te tematy" - dodał lubelski ordynariusz.

"Okazał się ojcem pełnym serca, pełnym wyczucia. Wlał w nasze serca nadzieję. Umocnił nas, abyśmy w tych trudnych czasach dawali świadectwo o Ewangelii" - stwierdził.

"Jeżeli tak miałby wyglądać dywanik, to życzę każdemu takich wezwań. To spotkanie nie miało nic wspólnego z atmosferą dywanika czy jakiegoś karnego spotkania" - mówił z kolei bp Galbas, który nawiązał do wcześniejszych głosów przewidujących, że Franciszek wezwał polskich biskupów za karę.

"Było to spotkanie ogromnie braterskie. Już sama jego aranżacja na to wskazywała. Siedzieliśmy w kręgu. To, że Ojciec Święty na samym początku powiedział: «jesteście wolni, każde pytanie jakie zadacie jest właściwe, na każde pytanie odpowiem». I rzeczywiście odpowiadał..." - dodał bp Galbas.

 


Ankieta
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Tygodnik

Opinie

Popkultura