REKLAMA

Szokujące sceny na Wembley. „Policjanci w pełnym odwrocie” [WIDEO]

Anglia zremisowała z Węgrami 1:1 (1:1) w rozegranym na stadionie Wembley w Londynie meczu rywali Polski w grupie I eliminacji piłkarskich mistrzostw świata. Na dwie kolejki przed końcem rywalizacji Anglicy pozostają liderem grupy. Brytyjskie media rozpisują się jednak bardziej o tym, co działo się na trybunach Wembley.
 Szokujące sceny na Wembley. „Policjanci w pełnym odwrocie” [WIDEO]


We wtorek w Londynie doszło do starć węgierskich fanów ze służbami porządkowymi. Interweniowała policja, która użyła pałek. Według agencji Reuters powodem zamieszek było niewłaściwe zachowanie kibiców względem stewardów.


"Krótko po rozpoczęciu dzisiejszego meczu na Wembley funkcjonariusze weszli na trybunę, aby aresztować widza za przestępstwo porządku publicznego na tle rasowym po komentarzach skierowanych do stewarda" – poinformowała policja na Twitterze.

Według dziennika The Sun, kibic, który znieważył stewarda na tle rasowym został aresztowany, a dwóch innych zatrzymano za napaść i atak na pracownika pogotowia. Metropolitarna Policja twierdzi, że zatrzymano kolejne trzy osoby.

Jeszcze ostrzej o całej sprawie pisze dziennik Daily Mail, który twierdzi, że to „kolejny powód do wstydu dla metropolitarnej policji”. „Policjanci są ukazani w pełnym odwrocie, gdy nacierają na nich węgierscy bandyci”.

Według brytyjskich mediów FIFA zajmie się całą sytuacją i niewykluczone, że wyciągnie konsekwencje wobec węgierskiego związku piłki nożnej.

 


Ankieta
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Tygodnik

Opinie

Popkultura