[Online] Nasz patronat. Koncert Niepodległości „Bóg Honor Ojczyzna”. Startujemy o 20:00

XIII Koncert Niepodległości „Bóg Honor Ojczyzna”. Rok XIII, edycja 41. Muzeum Powstania Warszawskiego 11 listopada 2021, godz. 20:00.
 [Online] Nasz patronat. Koncert Niepodległości „Bóg Honor Ojczyzna”. Startujemy o 20:00

 

 

Kolejna premiera spektaklu odbędzie się w formule online z publicznością. Koncert Niepodległości to projekt, którego realizację rozpoczęto 14 lat temu. Jego twórcami są polsko-kanadyjska wokalistka i kompozytorka Ola Turkiewicz oraz Jacek „Wiejski” Górski, scenarzysta, reżyser i producent, a także opozycjonista z czasów PRL. Premiera Koncertu Niepodległości odbyła się w 2009 roku w Muzeum Powstania Warszawskiego. Obecny dorobek Koncertu Niepodległości to 41 edycji w Polsce i za granicą, 167 kompozycji i aranżacji oraz ponad 20 odrębnych scenariuszy. Projekt tworzy międzynarodowy zespół muzyków sesyjnych, w którego skład weszło przez lata ponad 250 artystów z Polski, Kanady, Australii, Wielkiej Brytanii, Ukrainy i Armenii. Występując pod nazwą Polish Independence Concert, w 2019 roku zespół zaprezentował anglojęzyczną edycję „Poland” w Bazie NATO w Ādaži na Łotwie. Ponadto zrealizowano dwujęzyczne edycje międzynarodowe w Australii i w Kanadzie, na Litwie i na Łotwie. 

Koncert dedykowany jest polskiemu duchowieństwu. Jego narracja ukaże zasługi dla Rzeczypospolitej, jakie na przestrzeni wieków oddawali duchowni Kościoła katolickiego oraz innych wyznań.

Listopadowa premiera koncertu dedykowana jest duchownym, w tym kapelanom wojskowym i robotniczym, wybitnie zasłużonym dla niepodległości Rzeczypospolitej. Inspiracją tytułu XIII edycji „Bóg Honor Ojczyzna” jest dewiza wprowadzona na sztandary wojska Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie dekretem prezydenta Władysława Raczkiewicza w 1943 roku, a przywrócona na sztandary Wojska Polskiego w 1993 roku. Narracja koncertu osadzona jest w ponad 1050-letniej historii Polski. Koncert jest hołdem złożonym ofierze, jaką duchowni złożyli na ołtarzu Ojczyzny. Szczególny nacisk położony zostanie na ukazanie wybitnych postaci, które w XX wieku wpłynęły na los kraju i narodu Ojca Świętego Jana Pawła II oraz kardynała Stefana Wyszyńskiego, którzy przeprowadzili polski Kościół i Polaków przez okres komunizmu, przyczyniając się do jego obalenia, nie tylko w Polsce, ale i w całym Bloku Wschodnim.

Obok postaci powszechnie znanych, jak zamordowany przez komunistów ks. Jerzy Popiełuszko, ukażemy postaci wielu innych duchownych, którzy złożyli swoje życie na ołtarzu Ojczyzny, jak m.in. gen. ks. Stanisław Brzóska, zwany ostatnim powstańcem styczniowym, ks. Ignacy Skorupka, poległy w Bitwie Warszawskiej w 1920 roku, o. Maksymilian Kolbe, zamęczony w KL Auschwitz, kapelan WP Jan Ziółkowski, rozstrzelany w Katyniu, i ks. Bolesław Stefański, dowódca i kapelan oddziału żołnierzy wyklętych.

Opowiadając o oblężeniu Częstochowy przez Szwedów, Konfederacji Barskiej czy Bitwie Warszawskiej zwanej często Cudem nad Wisłą, wskażemy na nierozerwalny związek pomiędzy religijnością i kultem maryjnym oraz rozbudzaniem patriotyzmu i czynem niepodległościowym Polaków. Muzyczno-słowną podróż rozpoczniemy we wczesnym średniowieczu, przywołując postaci: św. Wojciecha, św. Stanisława ze Szczepanowa, tatarską rzeź dominikanów sandomierskich w 1260 roku czy duchownych mordowanych wraz z wiernymi przez Krzyżaków. Nie do przecenienia jest wsparcie polskich duchownych dla powstań narodowych, udział księży kapelanów w tworzeniu ruchu peowiackiego i legionowego, wspieranie konspiracji niepodległościowej po 1939 roku, ich udział w Powstaniu Warszawskim, obecność w szeregach AK, BCh, NSZ, a po 1944 roku w oddziałach Żołnierzy Niezłomnych. Fundamentalne jest też wsparcie duchowieństwa udzielone opozycji demokratycznej i ruchów niepodległościowych w okresie PRL. Przypomnimy martyrologię polskich duchownych wielu wyznań mordowanych m.in. przez Sowietów w Katyniu, Charkowie i Twerze, przez Niemców w KL Dachau i KL Auschwitz oraz w katowniach komunistycznej bezpieki, jak bp Antoni Baraniak.

Ukazany zostanie też wkład w niepodległość duchownych innych wyznań, jak np. Dow Ber Meisels, rabin krakowski i naczelny rabin Warszawy, orędownik wsparcia Żydów dla polskiego ruchu powstańczego, czy arcybiskup lwowski obrządku ormiańskiego Józef Teodorowicz, żarliwy polski patriota i poseł na sejm II Rzeczypospolitej.

Muzyka hybrydowa w Sali pod Liberatorem w Muzeum Powstania Warszawskiego.

Na repertuar XIII Koncertu Niepodległości „Bóg Honor Ojczyzna” składają się m.in. hybrydowe aranżacje polskich hymnów, pieśni wojskowe i religijne oraz współczesne kompozycje instrumentalne. Zaprezentowana zostanie pieśń  Bogurodzica (XIV–XV w.) wykonana w oparciu o graduał dominikański z 1630 roku, Gaude Mater Polonia (1253), Szaniec Czarnej Madonny (kompozycja instrumentalna, 2021), Modlitwa za Rzecz Pospolitą naszą i za Króla (1559), Pieśń Konfederatów Barskich | Zdaj się Polaku w opiekę Maryi (1768), Thornan (kompozycja instrumentalna, 2021), Ostatni Partyzant, pieśń o ks. Stanisławie Brzózce (1905), Ksiądz – bohater (1920), Golgota (kompozycja instrumentalna, 2021), Modlitwa Armii Krajowej (1939), Modlitwa Narodowych Sił Zbrojnych (1940), Z dawna Polski Tyś Królową (1860), Ojczyzno ma (1983), O której berła | Pieśń żeglarska do Najśw. M.P. (wg zapisu z 1838). Na zakończenie artyści odśpiewają Mazurek Dąbrowskiego (1797).

Pozostałe tegoroczne działania Fundacji Dziedzictwa Rzeczypospolitej

W internecie udostępnione zostaną w tym roku cztery premiery online zrealizowane przez twórców Koncertu Niepodległości. Są to trzy edycje wydarzenia: „1981” (od 24.10.2021 dostępny w sieci), „Leśni”(26.11.2021 g. 20:00) i „Bóg Honor Ojczyzna” (13.11.2021 g. 20:00) oraz spektakl muzyczno-baletowy „Triumph Satyrów Leśnych” (26.12.2021 g. 20:00) stworzony do elektro-akustycznej suity Oli Turkiewicz oraz panegiryku na cześć króla Stefana Batorego napisanego przez Bartosza Paprockiego w 1582 roku. Kolejne edycje on-line udostępnione w roku ubiegłym to „Dominium Maris”, „Niepokorne” oraz Koncert Niepodległości na okręcie ORP Błyskawica. 

Rozbudowywany jest także historyczno-edukacyjny portal Śpiewnik Niepodległości. Od 2017 roku udostępnia on dorobek polskiej pieśni patriotycznej wraz z narzędziami do samodzielnej nauki ich wykonywania oraz przykładowymi interpretacjami Koncertu Niepodległości. Pieśni opatrzone są komentarzem literackim i historycznym, a portal jest przyjazny dla osób niepełnosprawnych. Nowatorski projekt wysoko doceniła społeczność internetowa. Obecnie Śpiewnik gromadzi blisko milion indywidualnych użytkowników (głównie młodzież i animatorów kultury), którzy dokonali ponad dwa miliony odsłon. Portal udostępnia funkcjonalność tworzenia playlist oraz indywidualny generator, dzięki któremu każdy może stworzyć własny, spersonalizowany Śpiewnik Niepodległości, możliwy do wykreowania w formie wydruku lub w pliku na dowolne urządzenie mobilne. 

Ekipa kolejnej edycji Koncertu Niepodległości – łącznie blisko 30 twórców!

W internetowej premierze  edycji „Bóg Honor Ojczyzna” zrealizowanej w Muzeum Powstania Warszawskiego wystąpi zespół Koncertu Niepodległości w składzie: Ola Turkiewicz (śpiew, aranżacje, kompozycje), Tomasz Bacajewski (śpiew), Zespół Muzyki Dawnej „Jerycho” (śpiew), Paweł Jabłoński (instrumenty klawiszowe, aranżacje, kompozycje), Krzysztof Kowalewski (gitary, aranżacje, kompozycje), Piotr Krzemiński (trąbka), Marcin Ritter (bas, aranżacje), Karol Domański (perkusja), Wojciech Hartman (I skrzypce), Kamila Szalińska-Bałwas (I skrzypce), Paulina Mastyło-Fałkiewicz (II skrzypce), Anna Szalińska-Zaziębło (II skrzypce), Agnieszka Dobrzyńska (altówka), Igor Kabalewski (altówka) i Olga Łosakiewicz-Marcyniak (wiolonczela), Justyna Meliszek-Skrętkowska – wiolonczela. Narracja Koncertu Niepodległości: Robert Czebotar
Scenariusz, reżyseria i realizacja: Jacek „Wiejski” Górski

Organizatorzy: Fundacja Dziedzictwa Rzeczypospolitej | Muzeum Powstania Warszawskiego
Patronat Narodowy: Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda
Patronat honorowy: Mariusz Błaszczak Minister Obrony Narodowej 
Patronat honorowy: Jan Józef Kasprzyk Szef Urzędu ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych 

Dofinansowanie: 
Muzeum Historii Polski w ramach programu Patriotyzm Jutra 
Urząd do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych
Partnerzy Koncertu: PKO Bank Polski | Totalizator Sportowy | Stowarzyszenie Autorów ZAIKS
Sponsor: Polska Grupa Energetyczna PGE
Patronat Medialny:  Polskie Radio | Tysol.pl
 


 

POLECANE
Wyciekł arkusz maturalny. CKE zabrała głos z ostatniej chwili
Wyciekł arkusz maturalny. CKE zabrała głos

content="Zdjęcia arkusza maturalnego z polskiego wyciekły do mediów społecznościowych. CKE podejrzewa, że zdjęcia wykonał zdający.

Premier Rumunii rezygnuje po ogłoszeniu wyników wyborów z ostatniej chwili
Premier Rumunii rezygnuje po ogłoszeniu wyników wyborów

Premier Rumunii Marcel Ciolacu zapowiedział rezygnację po wynikach wyborów prezydenckich – informują rumuńskie media.

Gazeta Wyborcza zaatakowała Karola Nawrockiego. Mec. Lewandowski: To manipulacja z ostatniej chwili
Gazeta Wyborcza zaatakowała Karola Nawrockiego. Mec. Lewandowski: To manipulacja

Znany prawnik Bartosz Lewandowski odniósł się do publikacji "Gazety Wyborczej" dotyczącej kandydata na prezydenta, Karola Nawrockiego. "Panie Redaktorze, przeczytałem ten tekst w całości i to co Pan napisał to manipulacja" - stwierdził mec. dr Lewandowski.

Pieniądze dla PiS. Jest decyzja PKW z ostatniej chwili
Pieniądze dla PiS. Jest decyzja PKW

PKW przyznała PiS roczną subwencję pomniejszoną do ponad 15 mln zł – informuje RMF FM.

ORP Burza. Wystartowała budowa fregaty dla Marynarki Wojennej z ostatniej chwili
ORP "Burza". Wystartowała budowa fregaty dla Marynarki Wojennej

W poniedziałek w PGZ Stoczni Wojennej w Gdyni odbyło się "palenia blach" - czyli symboliczny początek budowy - nowej fregaty wielozadaniowej dla Marynarki Wojennej, przyszłej ORP "Burza". To druga z planowanych trzech fregat Miecznik, które staną się podstawową siłą bojową polskiej marynarki.

16-letnia Maja z Mławy zamordowana. 17-latek odmówił ekstradycji z ostatniej chwili
16-letnia Maja z Mławy zamordowana. 17-latek odmówił ekstradycji

17-letni Bartłomiej G. odmówił ekstradycji do Polski po brutalnym zabójstwie 16-letniej Mai z Mławy – informują greckie media.

Centrum deportacyjne przy granicy z Polską. Niemcy niezadowoleni z ostatniej chwili
Centrum deportacyjne przy granicy z Polską. Niemcy niezadowoleni

Miało być sprawne centrum deportacyjne, a deportowano z niego zaledwie dwie osoby – pisze niemieckie zeit.de. Chodzi o ośrodek w Eisenhüttenstadt, przy granicy z Polską.

Pieskow: Spotkanie Trumpa i Putina jest niezbędne z ostatniej chwili
Pieskow: Spotkanie Trumpa i Putina jest niezbędne

– Spotkanie prezydentów Rosji i USA, Władimira Putina i Donalda Trumpa, jest konieczne, ale musi być dokładnie przygotowane – powiedział w poniedziałek dziennikarzom rzecznik prezydenta Rosji Dmitrij Pieskow.

Matecki: Wykryłem fikcyjne organizacje wydające dziesiątki tysięcy tygodniowo na promocję Trzaskowskiego z ostatniej chwili
Matecki: "Wykryłem fikcyjne organizacje wydające dziesiątki tysięcy tygodniowo na promocję Trzaskowskiego"

Dariusz Matecki zamieścił w mediach społecznościowych wpis, w którym pokazuje, jak twierdzi, fikcyjne organizacje, które wydają dziesiątki tysięcy złotych na wsparcie Rafała Trzaskowskiego.  Według posła PiS dochodzi w ten sposób do łamana ordynacji wyborczej. Gromadzone materiały ma zamiar przekazać Państwowej Komisji Wyborczej oraz Prokuraturze Krajowej, a także wysłać do Facebooka w Stanach Zjednoczonych 

Afera z mieszkaniem po panu Jerzym. Karol Nawrocki zabiera głos z ostatniej chwili
Afera z mieszkaniem po panu Jerzym. Karol Nawrocki zabiera głos

– Opiekowałem się starym, schorowanym człowiekiem, który przez lata był moim sąsiadem. Jest na to masa dowodów, do których państwo nie sięgacie (...) nie miałem wówczas ani stabilnej pracy ani możliwości finansowych – mówił w poniedziałek obywatelski kandydat na prezydenta Karol Nawrocki, komentując publikację Onetu ws. mieszkania po panu Jerzym. 

REKLAMA

[Online] Nasz patronat. Koncert Niepodległości „Bóg Honor Ojczyzna”. Startujemy o 20:00

XIII Koncert Niepodległości „Bóg Honor Ojczyzna”. Rok XIII, edycja 41. Muzeum Powstania Warszawskiego 11 listopada 2021, godz. 20:00.
 [Online] Nasz patronat. Koncert Niepodległości „Bóg Honor Ojczyzna”. Startujemy o 20:00

 

 

Kolejna premiera spektaklu odbędzie się w formule online z publicznością. Koncert Niepodległości to projekt, którego realizację rozpoczęto 14 lat temu. Jego twórcami są polsko-kanadyjska wokalistka i kompozytorka Ola Turkiewicz oraz Jacek „Wiejski” Górski, scenarzysta, reżyser i producent, a także opozycjonista z czasów PRL. Premiera Koncertu Niepodległości odbyła się w 2009 roku w Muzeum Powstania Warszawskiego. Obecny dorobek Koncertu Niepodległości to 41 edycji w Polsce i za granicą, 167 kompozycji i aranżacji oraz ponad 20 odrębnych scenariuszy. Projekt tworzy międzynarodowy zespół muzyków sesyjnych, w którego skład weszło przez lata ponad 250 artystów z Polski, Kanady, Australii, Wielkiej Brytanii, Ukrainy i Armenii. Występując pod nazwą Polish Independence Concert, w 2019 roku zespół zaprezentował anglojęzyczną edycję „Poland” w Bazie NATO w Ādaži na Łotwie. Ponadto zrealizowano dwujęzyczne edycje międzynarodowe w Australii i w Kanadzie, na Litwie i na Łotwie. 

Koncert dedykowany jest polskiemu duchowieństwu. Jego narracja ukaże zasługi dla Rzeczypospolitej, jakie na przestrzeni wieków oddawali duchowni Kościoła katolickiego oraz innych wyznań.

Listopadowa premiera koncertu dedykowana jest duchownym, w tym kapelanom wojskowym i robotniczym, wybitnie zasłużonym dla niepodległości Rzeczypospolitej. Inspiracją tytułu XIII edycji „Bóg Honor Ojczyzna” jest dewiza wprowadzona na sztandary wojska Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie dekretem prezydenta Władysława Raczkiewicza w 1943 roku, a przywrócona na sztandary Wojska Polskiego w 1993 roku. Narracja koncertu osadzona jest w ponad 1050-letniej historii Polski. Koncert jest hołdem złożonym ofierze, jaką duchowni złożyli na ołtarzu Ojczyzny. Szczególny nacisk położony zostanie na ukazanie wybitnych postaci, które w XX wieku wpłynęły na los kraju i narodu Ojca Świętego Jana Pawła II oraz kardynała Stefana Wyszyńskiego, którzy przeprowadzili polski Kościół i Polaków przez okres komunizmu, przyczyniając się do jego obalenia, nie tylko w Polsce, ale i w całym Bloku Wschodnim.

Obok postaci powszechnie znanych, jak zamordowany przez komunistów ks. Jerzy Popiełuszko, ukażemy postaci wielu innych duchownych, którzy złożyli swoje życie na ołtarzu Ojczyzny, jak m.in. gen. ks. Stanisław Brzóska, zwany ostatnim powstańcem styczniowym, ks. Ignacy Skorupka, poległy w Bitwie Warszawskiej w 1920 roku, o. Maksymilian Kolbe, zamęczony w KL Auschwitz, kapelan WP Jan Ziółkowski, rozstrzelany w Katyniu, i ks. Bolesław Stefański, dowódca i kapelan oddziału żołnierzy wyklętych.

Opowiadając o oblężeniu Częstochowy przez Szwedów, Konfederacji Barskiej czy Bitwie Warszawskiej zwanej często Cudem nad Wisłą, wskażemy na nierozerwalny związek pomiędzy religijnością i kultem maryjnym oraz rozbudzaniem patriotyzmu i czynem niepodległościowym Polaków. Muzyczno-słowną podróż rozpoczniemy we wczesnym średniowieczu, przywołując postaci: św. Wojciecha, św. Stanisława ze Szczepanowa, tatarską rzeź dominikanów sandomierskich w 1260 roku czy duchownych mordowanych wraz z wiernymi przez Krzyżaków. Nie do przecenienia jest wsparcie polskich duchownych dla powstań narodowych, udział księży kapelanów w tworzeniu ruchu peowiackiego i legionowego, wspieranie konspiracji niepodległościowej po 1939 roku, ich udział w Powstaniu Warszawskim, obecność w szeregach AK, BCh, NSZ, a po 1944 roku w oddziałach Żołnierzy Niezłomnych. Fundamentalne jest też wsparcie duchowieństwa udzielone opozycji demokratycznej i ruchów niepodległościowych w okresie PRL. Przypomnimy martyrologię polskich duchownych wielu wyznań mordowanych m.in. przez Sowietów w Katyniu, Charkowie i Twerze, przez Niemców w KL Dachau i KL Auschwitz oraz w katowniach komunistycznej bezpieki, jak bp Antoni Baraniak.

Ukazany zostanie też wkład w niepodległość duchownych innych wyznań, jak np. Dow Ber Meisels, rabin krakowski i naczelny rabin Warszawy, orędownik wsparcia Żydów dla polskiego ruchu powstańczego, czy arcybiskup lwowski obrządku ormiańskiego Józef Teodorowicz, żarliwy polski patriota i poseł na sejm II Rzeczypospolitej.

Muzyka hybrydowa w Sali pod Liberatorem w Muzeum Powstania Warszawskiego.

Na repertuar XIII Koncertu Niepodległości „Bóg Honor Ojczyzna” składają się m.in. hybrydowe aranżacje polskich hymnów, pieśni wojskowe i religijne oraz współczesne kompozycje instrumentalne. Zaprezentowana zostanie pieśń  Bogurodzica (XIV–XV w.) wykonana w oparciu o graduał dominikański z 1630 roku, Gaude Mater Polonia (1253), Szaniec Czarnej Madonny (kompozycja instrumentalna, 2021), Modlitwa za Rzecz Pospolitą naszą i za Króla (1559), Pieśń Konfederatów Barskich | Zdaj się Polaku w opiekę Maryi (1768), Thornan (kompozycja instrumentalna, 2021), Ostatni Partyzant, pieśń o ks. Stanisławie Brzózce (1905), Ksiądz – bohater (1920), Golgota (kompozycja instrumentalna, 2021), Modlitwa Armii Krajowej (1939), Modlitwa Narodowych Sił Zbrojnych (1940), Z dawna Polski Tyś Królową (1860), Ojczyzno ma (1983), O której berła | Pieśń żeglarska do Najśw. M.P. (wg zapisu z 1838). Na zakończenie artyści odśpiewają Mazurek Dąbrowskiego (1797).

Pozostałe tegoroczne działania Fundacji Dziedzictwa Rzeczypospolitej

W internecie udostępnione zostaną w tym roku cztery premiery online zrealizowane przez twórców Koncertu Niepodległości. Są to trzy edycje wydarzenia: „1981” (od 24.10.2021 dostępny w sieci), „Leśni”(26.11.2021 g. 20:00) i „Bóg Honor Ojczyzna” (13.11.2021 g. 20:00) oraz spektakl muzyczno-baletowy „Triumph Satyrów Leśnych” (26.12.2021 g. 20:00) stworzony do elektro-akustycznej suity Oli Turkiewicz oraz panegiryku na cześć króla Stefana Batorego napisanego przez Bartosza Paprockiego w 1582 roku. Kolejne edycje on-line udostępnione w roku ubiegłym to „Dominium Maris”, „Niepokorne” oraz Koncert Niepodległości na okręcie ORP Błyskawica. 

Rozbudowywany jest także historyczno-edukacyjny portal Śpiewnik Niepodległości. Od 2017 roku udostępnia on dorobek polskiej pieśni patriotycznej wraz z narzędziami do samodzielnej nauki ich wykonywania oraz przykładowymi interpretacjami Koncertu Niepodległości. Pieśni opatrzone są komentarzem literackim i historycznym, a portal jest przyjazny dla osób niepełnosprawnych. Nowatorski projekt wysoko doceniła społeczność internetowa. Obecnie Śpiewnik gromadzi blisko milion indywidualnych użytkowników (głównie młodzież i animatorów kultury), którzy dokonali ponad dwa miliony odsłon. Portal udostępnia funkcjonalność tworzenia playlist oraz indywidualny generator, dzięki któremu każdy może stworzyć własny, spersonalizowany Śpiewnik Niepodległości, możliwy do wykreowania w formie wydruku lub w pliku na dowolne urządzenie mobilne. 

Ekipa kolejnej edycji Koncertu Niepodległości – łącznie blisko 30 twórców!

W internetowej premierze  edycji „Bóg Honor Ojczyzna” zrealizowanej w Muzeum Powstania Warszawskiego wystąpi zespół Koncertu Niepodległości w składzie: Ola Turkiewicz (śpiew, aranżacje, kompozycje), Tomasz Bacajewski (śpiew), Zespół Muzyki Dawnej „Jerycho” (śpiew), Paweł Jabłoński (instrumenty klawiszowe, aranżacje, kompozycje), Krzysztof Kowalewski (gitary, aranżacje, kompozycje), Piotr Krzemiński (trąbka), Marcin Ritter (bas, aranżacje), Karol Domański (perkusja), Wojciech Hartman (I skrzypce), Kamila Szalińska-Bałwas (I skrzypce), Paulina Mastyło-Fałkiewicz (II skrzypce), Anna Szalińska-Zaziębło (II skrzypce), Agnieszka Dobrzyńska (altówka), Igor Kabalewski (altówka) i Olga Łosakiewicz-Marcyniak (wiolonczela), Justyna Meliszek-Skrętkowska – wiolonczela. Narracja Koncertu Niepodległości: Robert Czebotar
Scenariusz, reżyseria i realizacja: Jacek „Wiejski” Górski

Organizatorzy: Fundacja Dziedzictwa Rzeczypospolitej | Muzeum Powstania Warszawskiego
Patronat Narodowy: Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda
Patronat honorowy: Mariusz Błaszczak Minister Obrony Narodowej 
Patronat honorowy: Jan Józef Kasprzyk Szef Urzędu ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych 

Dofinansowanie: 
Muzeum Historii Polski w ramach programu Patriotyzm Jutra 
Urząd do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych
Partnerzy Koncertu: PKO Bank Polski | Totalizator Sportowy | Stowarzyszenie Autorów ZAIKS
Sponsor: Polska Grupa Energetyczna PGE
Patronat Medialny:  Polskie Radio | Tysol.pl
 



 

Polecane
Emerytury
Stażowe