Aneta Ciężarek: Msza w intencji Witolda Pileckiego w Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Warszawie

"Witold Pilecki miał usta zawiązane białą opaską. Prowadziło go pod ręce dwóch strażników. Ledwie dotykał stopami ziemi. I nie wiem, czy był wtedy przytomny. Sprawiał wrażenie zupełnie omdlałego... A potem salwa" - tak w relacji współwięźnia z Rakowieckiej, ks. Jana Stępnia, wyglądały ostanie chwile rotmistrza Witolda Pileckiego przed egzekucją. 25 maja 1948 r., godz. 21.30.
Link do wydarzenia na Facebooku: Msza Święta w intencji Rotmistrza Witolda Pileckiego
Miejsce, w którym msza zostanie odprawiona nie jest przypadkowe. Matka Boża Łaskawa to nie historia. Ona jest pilnie potrzebna na współczesne czasy.

"Matka Boża Łaskawa a Cud nad Wisłą” - zapomniana Patronka Warszawy i Strażniczka Polski. O.Józef Maria Bartnik i Ewa Storożyńska zebrali zachowane świadectwa i odkryli jeszcze jeden, niezwykle cenny rys zjawienia Maryi na przedpolu Warszawy.Otóż Maryja miała się ukazać na niebie w takiej postaci, jak jest przedstawiona na czczonym w kościele ojców jezuitów na Starym Mieście w Warszawie obrazie Matki Bożej Łaskawej – przed wiekami ogłoszonej Patronką miasta i kraju. Stąd niezwykle barwna historia powstania obrazu i rozwoju jego kultu – Maria Łaskawa uznawana była za niezastąpioną orędowniczkę w czasie zarazy, a jej sława sięgała do wielu innych miast Rzeczypospolitej, w tym Krakowa i Wilna. Zwycięstwo roku 1920 zostało jednak uproszone przez polskie społeczeństwo w gorliwej modlitwie. To wskazówka dla nas na dzisiaj…Przywróćmy więc dawny, uświęcony obyczaj corocznego zawierzenia Ojczyzny i jej stolicy Maryi, Matce Łaskawej, Patronce Warszawy i Strażniczce Polski.
