„Do podsłuchiwania nie trzeba Pegasusa”. Kukiz zgłasza sprawę do prokuratury po materiale TVN24

Oni pocięli sobie tę rozmowę. Z całą pewnością zgłoszę tę sprawę do prokuratury. Podsłuchiwanie jest zagrożone karą do 2 lat pozbawienia wolności. Mówi się teraz o tym Pegasusie, a okazuje się, że do podsłuchiwania nie trzeba Pegasusa, tylko wystarczy mieć do kogoś zaufani – powiedział serwisowi wPolityce.pl szef Kukiz’15 odnosząc się do materiału TVN24.
 „Do podsłuchiwania nie trzeba Pegasusa”. Kukiz zgłasza sprawę do prokuratury po materiale TVN24
/ fot. PAP/Leszek Szymański

Chodzi o materiał TVN24, który pojawił się w piątek wieczorem. W dokumencie pojawiły się fragmenty rozmowy Pawła Kukiza z Arturem Grocem, byłym działaczem Kukiz’15.

TVN24 oczywiście użył tylko tych fragmentów, w których było jakieś odnoszenie się do PiS-u – ja pamiętam tę rozmowę doskonale – powiedział Kukiz.

– Wszystkie te rzeczy, moje wypowiedzi, jakie ukazały się w TVN24 niby jako sensacyjne, to jest dokładnie to wszystko, co mówiłem publiczne w wywiadach. Różnią się od moich wypowiedzi publicznych tylko tym, że publicznie bardzo rzadko zdarza mi się użyć słowa „ku..a” – podkreślił w rozmowie z wPolityce.pl.

– Mówiłem chociażby o tych systemach autorytarnych, gdzie TVN24 oczywiście przypisał ten autorytaryzm Kaczyńskiemu, a ja mówię o takiej autorytarnej konstrukcji, w której jeżeli wodzowie partyjni wskazują, kto może być w Sejmie, to się potem wszystko przenosi na ustrój w przypadku absolutnie każdej partii władzy – dodał.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe