Szef ukraińskiego resortu obrony o pomocy militarnej z Polski: "Na dzień dzisiejszy nie otrzymaliśmy nic"

Ołeksij Reznikow, ukraiński minister obrony, udzielił wywiadu dziennikowi "Rzeczpospolita". W rozmowie polityk skarży się, że Ukraińcy nie otrzymali broni z Polski, choć przyznaje, że Polska udziela Ukrainie pomocy humanitarnej.
Ołeksij Reznikow Szef ukraińskiego resortu obrony o pomocy militarnej z Polski:
Ołeksij Reznikow / YT print screen/Chatham House

Minister Reznikow zapytany, czy Polska wsparła Ukrainę militarnie stwierdził:

- Na razie nie. Na dzień dzisiejszy nie otrzymaliśmy nic. Mamy długą historię polskiej pomocy humanitarnej, ale jeżeli chodzi o kwestie wojskowe, takich dostaw na razie nie było.

Dodał, że brak wsparcia może być spowodowany tym, że nie spotkał się bezpośrednio w polskim szefem resortu obrony. Przyznał także, że od czasu swego wyboru na stanowisko, czyli od listopada, nie rozmawiał z Mariuszem Błaszczakiem także przez telefon.

- Polityczne poparcie jest bardzo silne. Wiemy, że Polska obecnie przewodniczy w OBWE i ma mocne stanowisko. Powinniśmy byli spotkać się z ministrami obrony w ramach Trójkąta Lubelskiego. Mamy dobry przykład współpracy w ramach brygady litewsko-polsko-ukraińskiej - mówił ukraiński polityk, który zaznaczył, że wie o chorobie min. Błaszczaka i życzy mu zdrowia.

Ołeksij Reznikow dodał również, że ma nadzieję na spotkanie z szefem MON po jego dojściu do zdrowia i na rozmowę o polskiej pomocy militarnej dla Ukrainy. Jak mówi, podobne rozmowy prowadzi z innymi krajami np. z Czechami.

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe