Wichury nad Polską. Do godz. 18 strażacy interweniowali już blisko 15 tys. razy

Z powodu silnego wiatru w niedzielę do godziny 18.00 strażacy wyjeżdżali do 14 909 zdarzeń - podała na Twitterze Państwowa Straż Pożarna. Dodano, że najwięcej razy interweniowano w województwie zachodniopomorskim, pomorskim i wielkopolskim.
 Wichury nad Polską. Do godz. 18 strażacy interweniowali już blisko 15 tys. razy
/ fot. PAP/Marcin Bielecki

Jak poinformowano, w województwie zachodniopomorskim strażacy interweniowali 2258 razy, w pomorskim - 2011, wielkopolskim - 1992, mazowieckim - 1323, śląskim - 1204 i łódzkim - 1011 razy.

Dodano, że w wyniku zdarzeń wywołanych silnym wiatrem jedna osoba poniosła śmierć, a dziewięć zostało rannych.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w niedzielę w nocy ostrzeżenia 2. stopnia o silnym wietrze dla przeważającej części kraju.

Najtrudniejsza sytuacja pogodowa jest w powiatach nadmorskich i północnozachodnich, gdzie poinformowano o 3. stopniu zagrożenia silnym wiatrem. Zagrożone są: Szczecin, Świnoujście, powiaty: policki, kamieński, goleniowski, łobeski, gryficki, kołobrzeski, białogardzki, świdwiński, koszaliński, sławieński, bytowski, słupski, lęborski, wejherowski, pucki, kartuski, miasta: Gdynia i Gdańsk, powiat gdański oraz nowodworski. W powiatach tych prędkość wiatru może dochodzić nawet do 120-130 km/h.

W całym kraju - jak informuje IMGW - mogą także wystąpić lokalnie burze.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe