„PO uważa, że Polacy mają spłacać długi innych krajów?” Beata Szydło odpowiada na histerię opozycji

Politycy opozycji oburzyli się na sugestię Adama Bielana, że Polska mogłaby wyjść z Europejskiego Programu Odbudowy. Odpowiedziała im była premier Beata Szydło.
Beata Szydło „PO uważa, że Polacy mają spłacać długi innych krajów?” Beata Szydło odpowiada na histerię opozycji
Beata Szydło / Flickr/European Parliament

Adam Bielan na antenie Radia Puls zasugerował, że Polska mogłaby wyjść z Europejskiego Programu Odbudowy, jeśli nie otrzymałaby środków należnych jej z tego programu.

Na tę sugestię zareagowali politycy opozycji. Radosław Sikorski porównał takie potencjalne działania do działań… Józefa Stalina.

Józef Stalin pozbawił Polskę uczestnictwa w Planie Marshalla, a rząd PiS rozważa pozbawienie Polski uczestnictwa w Europejskim Planie Odbudowy. Przed chwilą na komisji ds. UE wiceminister Sebastian Kaleta potwierdził słowa Adama Bielana

– stwierdził Sikorski.

Czytaj więcej: Ewentualne wycofanie z koronafunduszu Sikorski porównał do decyzji Stalina. Pamięta, jak w tej sprawie głosowała KO?

Na histerię opozycji zareagowała Beata Szydło. Była premier wprost zapytała, czy Polacy mają spłacać długi innych krajów.

Politycy PO oburzyli się na sugestię Adama Bielana, że Polska nie powinna spłacać kredytów w ramach Europejskiego Programu Odbudowy w sytuacji, gdy nasze środki są blokowane przez KE. Czy w takim razie PO uważa, że Polacy mają spłacać długi innych krajów?

– zapytała w social mediach europosłanka PiS.

 

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe