Wiatr przewrócił 30-metrowy dźwig w Krakowie. Nowe ustalenia i niepublikowane nagranie [WIDEO]

Prokuratura rejonowa wszczęła postępowanie dotyczące czwartkowego wypadku żurawia budowlanego w Krakowie – poinformował w piątek rzecznik Prokuratury Okręgowej w Krakowie Janusz Hnatko. Z kolei serwis WP Finanse przekazał informacje, które udało się ustalić z PIP w Krakowie.
 Wiatr przewrócił 30-metrowy dźwig w Krakowie. Nowe ustalenia i niepublikowane nagranie [WIDEO]
/ fot. YouTube

 

30-metrowy dźwig wichura przewróciła w czwartek na powstającym przy ul. Domagały osiedlu. Potężna maszyna runęła na plac budowy. Zginęło dwóch robotników, dwaj inni są ranni.

Wszczęte w piątek śledztwo dotyczy sprowadzenia zdarzenia, które zagraża życiu lub zdrowiu wielu osób albo mieniu w wielkich rozmiarach.

Zgodnie z poczynionymi na miejscu zdarzenia ustaleniami, doszło do przewrócenia się na skutek porywistego wiatru żurawia znajdującego się na terenie budowy zespołu budynków zabudowy wielorodzinnej przy ul. Domagały w Krakowie – relacjonował rzecznik krakowskiej prokuratury.

Państwowa Inspekcja Pracy w Krakowie w rozmowie z WP Finanse przekazała, że po wypadku prace na budowie krakowskiego osiedla zostały wstrzymane.

Stwierdziliśmy nieprawidłowości, niezwiązane z wypadkiem żurawia – poinformowała Anna Majerek z PIP w Krakowie. – Do czasu ich usunięcia, prace są wstrzymane. Wiemy, że przyczyną tragedii były warunki atmosferyczne, ale nie wiemy, czy to jedyna przyczyna. Trwają czynności kontrolne, jest zbyt wcześniej na wyciąganie wniosków – dodała.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe