Marek Sawicki: premier w Brukseli jest federalistyczny, a w Warszawie udaje, że jest narodowy

Polski premier w Brukseli jest federalistyczny, a w Warszawie udaje, że jest narodowy – ocenia poseł Polskiego Stronnictwa Ludowego Marek Sawicki.
Poseł Marek Sawicki Marek Sawicki: premier w Brukseli jest federalistyczny, a w Warszawie udaje, że jest narodowy
Poseł Marek Sawicki / fot. StagiaireMGIMO - Wikipedia CC BY-SA 4.0

Poseł PSL i były minister rolnictwa Marek Sawicki udzielił wywiadu dla Radia Plus m.in. na temat polityki unijnej prowadzonej przez PiS. 

Marek Sawicki: Premier sam się zgodził na takie traktowanie Polski

Premier jest tym, który zgodził się na przekazanie części polskiej suwerenności finansowej na rzecz Unii. Zgoda na wspólne podatki, zgoda na współodpowiedzialność finansową, to nic innego jak pozbycie się części suwerenności, której nie zapisano w traktacie

– przekonywał poseł PSL.

Tam można blokować (...) nie wprowadzać niekorzystnych rozwiązań dla Polski. Premier ani razu nie zastosował weta. Wiedział do czego się zobowiązuje i co będzie realizowane

– stwierdził.

Marek Sawicki nie krył, że to właśnie premiera Morawieckiego uważa za najbardziej prounijnego polityka obozu rządzącego Polski. 

Zgodził się na poza traktatowe poszerzenie kompetencji KE, o te kwestie związane z finansami. W Brukseli (premier - red.) jest federalistyczny, a w Warszawie udaje, że jest narodowy, że chce Europy narodów. Tam na federalizacje się zgodził i powinien się do tego przyznać, opowiedzieć o tym obywatelom. Jeśli się zgodził na jeden element zrzeczenia się kompetencji na rzecz UE, to niech się nie dziwi, że Komisja domniemywa, że także może poszerzyć kompetencje o ingerowanie w nasz wymiar sprawiedliwości

– zaznaczył polityk.

"Jak Tusk wracał, mówiłem, że nie będzie to żadne wow"

Sawicki odpowiedział też na pytanie, czy przypadkiem Donald Tusk nie stara się "zniszczyć PSL" i w tym celu wpływa na sondażownie, by te podawały w wynikach badań bardzo niskie poparcie dla PSL.

Zobacz też: Minister Ziobro: Pierwsze brutalne działanie KE podjęła wobec polskich samorządów

Zobacz też: Ukraina: Separatyści w Donbasie zastrzelili dwóch sabotażystów. Twierdzą, że mówili po polsku [WIDEO]

Ciągle jestem pytany o tego polityka, a powiem szczerze, że on nie jest wszechmogący. Jak wracał mówiłem, że nie będzie to żadne wow i okazuje się, że nie się martwią ci, którzy na to liczyli. Ja nie liczyłem i zawiedziony nie jestem

– stwierdził.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Kłopoty Grodzkiego. We wtorek senacka komisja regulaminowa zajmie się wnioskiem o uchylenie immunitetu Wiadomość
Kłopoty Grodzkiego. We wtorek senacka komisja regulaminowa zajmie się wnioskiem o uchylenie immunitetu

We wtorek po południu senacka Komisja Regulaminowa, Etyki i Spraw Senatorskich zajmie się wnioskiem o uchylenie immunitetu marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego - wynika z zamieszczonego na stronie internetowej Senatu harmonogramu prac komisji senackich.

Platforma miała „zablokować sprzedaż Lotosu Rosjanom”? To nagranie mówi zupełnie co innego [WIDEO] Wiadomość
Platforma miała „zablokować sprzedaż Lotosu Rosjanom”? To nagranie mówi zupełnie co innego [WIDEO]

„Trzeba być wyjątkowym idiotą, by dziś sprzedaż części Lotosu ludziom powiązanym z #Putin.em [chodzi o połączenie Lotosu z Orlenem, przy okazji którego Komisja Europejska wymusza na Polsce sprzedaż części Lotosu, który w części będzie sprzedany Saudi Aramco, a część stacji benzynowych ma być wymieniona na stacje benzynowe węgierskiego koncernu MOL – przyp. red.] próbować usprawiedliwiać zablokowaniem takiej sprzedaży 11 lat temu przez rząd premiera #Tusk.a. Szkoda tylko, że za te idiotyzmy płacimy wszyscy horrendalnymi cenami paliw” – napisał były szef Platformy Borys Budka. Jednak co innego widać na nagraniu przypomnianym przez Samuela Pereirę.

Wcześniejsze wybory? Sekretarz generalny PiS zabiera głos Wiadomość
Wcześniejsze wybory? Sekretarz generalny PiS zabiera głos

– W tej chwili nic na to nie wskazuje – powiedział sekretarz generalny PiS Krzysztof Sobolewski, pytany, czy będą wcześniejsze wybory. Poinformował, że w PiS trwają prace nad nowymi założeniami programowymi, w związku ze zmianą sytuacji gospodarczej i geopolitycznej.

Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe