Ukraina. Gmina Hostomel: „Wójt został zabity przez Rosjan podczas rozdawania mieszkańcom chleba i lekarstw”

Gmina Hostomel poinformowała w poniedziałek w mediach społecznościowych, że miejscowy wójt Jurij Pryłypko został zastrzelony przez Rosjan podczas rozdawania mieszkańcom chleba i leków.
Wójt gminy Hostomel Jurij Pryłypko Ukraina. Gmina Hostomel: „Wójt został zabity przez Rosjan podczas rozdawania mieszkańcom chleba i lekarstw”
Wójt gminy Hostomel Jurij Pryłypko / Fot. Facebook/ Гостомельська селищна рада

Szef społeczności Gostomelskiej Jurij Illich Pryłypko został zabity podczas rozdawania głodnym chleba i chorym lekarstw” – informuje na Facebooku gmina Hostomel. Podano, że wraz z wójtem rosyjscy okupanci zamordowali dwie inne osoby – Ruslana Karpenko i Ivana Zoryę.

„Nikt nie zmuszał go do przejścia pod kulami okupantów. Mógł, jak setki innych, siedzieć w piwnicy. Kto by go winił!? (…) Ale dokonał wyboru. Zginął za społeczność, zginął za Hostomel, zginął jako bohater. Wieczna pamięć i nasza wdzięczność” – czytamy we wpisie. Poinformowano również, że w obecnej sytuacji nie odbędzie się pogrzeb, ale gmina prosi o pamięć i modlitwę w intencji wójta. 

 


 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Profesor Siergiej Radczenko na łamach The Spectator: Dlaczego Rosja musi zostać UPOKORZONA na Ukrainie Wiadomość
Profesor Siergiej Radczenko na łamach The Spectator: Dlaczego Rosja musi zostać UPOKORZONA na Ukrainie

Niektórzy europejscy przywódcy, ze szczególnym uwzględnieniem Emmanuela Macrona i Olafa Scholza, uważają, że "Rosji nie wolno poniżyć", chociaż to Rosja jest brutalnym agresorem na Ukrainie, który ma na sumieniu nie tylko militarną agresję na niepodległe państwo, ale coraz więcej wskazuje na to, że również zbrodnie wojenne. Innego zdania jest Siergiej Radczenko profesor w Centrum Kissingera, School of Advanced International Studies, Johns Hopkins University w Waszyngtonie.

Polska firma będzie współpracowała z reprezentacją Ukrainy w piłce nożnej. Sport ma nie tylko wymiar fizyczny Wiadomość
Polska firma będzie współpracowała z reprezentacją Ukrainy w piłce nożnej. "Sport ma nie tylko wymiar fizyczny"

Firma Publicon Sport z Wrocławia będzie zajmować się szukaniem partnerów i sponsorów dla reprezentacji Ukrainy, która w czerwcu wystąpi dwukrotnie w roli gospodarza w Lidze Narodów UEFA.

[video] Niebywałe! Analityk w rosyjskiej państwowej TV ostro nt. wojny na Ukrainie: Sytuacja będzie się pogarszać (...) jesteśmy w całkowitej izolacji (...) musimy to rozwiązać Wiadomość
[video] Niebywałe! Analityk w rosyjskiej państwowej TV ostro nt. wojny na Ukrainie: "Sytuacja będzie się pogarszać (...) jesteśmy w całkowitej izolacji (...) musimy to rozwiązać"

W jednym z najważniejszych talk-show emitowanym na antenie państwowej rosyjskiej telewizji miał miejsce ciekawy i dla Rosjan zapewne bardzo zaskakujący monolog analityka wojskowego i emerytowanego pułkownika Michaiła Chodarionoka. - Sytuacja będzie się pogarszać (...) jesteśmy w całkowitej izolacji geopolitycznej (...) Ta sytuacja nie jest normalna i w ten czy inny sposób musimy ją rozwiązać - apelował Chodarionok.

Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe