REKLAMA

UOKiK wszczął postępowanie przeciwko czterem największym operatorom telekomunikacyjnym

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wszczął postępowanie przeciwko czterem największym operatorom telekomunikacyjnym: Orange Polska, P4, Polkomtel oraz T-Mobile Polska. UOKiK bada, czy nie naruszono prawa w kwestii zwrotu niewykorzystanych środków po upływie nieważności konta.
 UOKiK wszczął postępowanie przeciwko czterem największym operatorom telekomunikacyjnym
/ pixabay.com
W wielu zachodnich krajach zwrot niewykorzystanych środków jest powszechną praktyką. Tak jest m.in. w Niemczech, Austrii, Hiszpanii, a nawet w Chorwacji i na Węgrzech.

Prezes UOKiK Marek Niechciał zwraca uwagę, że w Polsce pieniądze z niewykorzystanych doładowań nie wracają z powrotem do portfela abonenta.

– W efekcie taka praktyka może np. utrudniać konsumentom zmianę dostawcy usług telekomunikacyjnych. Z obawy przed utratą niewykorzystanych środków, abonent może nie zdecydować się na skorzystanie z lepszej oferty konkurenta – zaznacza.


UOKiK wskazuje, że jeżeli konsument doładuje konto kwotą 25 zł, to może wykonywać połączenia przez 25 dni. Wskazano, iż jeśli nie wykupi ponownego doładowania, niewykorzystane środki przepadają następnego dnia po upływie okresu, w którym mógł wykonywać połączenia.

Zdaniem Urzędu takie działania mogą utrudniać konsumentom skorzystanie z prawa do zmiany dostawcy usług.

IK

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura