Nieoficjalnie: PSL może wystartować z... Hołownią i Liroyem

Zdaniem redaktora Salonu24 Marcina Dobskiego, trwają negocjacje w sprawie wspólnego startu w wyborach PSL, Polski 2050  Hołowni, Porozumienia Gowina i Stronnictwa Demokratycznego. Do tej "egzotycznej" koalicji mógłby dołączyć też... Piotr Liroy-Marzec.
 Nieoficjalnie: PSL może wystartować z... Hołownią i Liroyem
/ Szymon Hołownia - Flickr/Otwarte Klatki/CC BY 2.0 | Władysław Kosiniak-Kamysz - fot. Piotr Drabik - Flickr.com / CC BY 2.0

Realizacja tego pomysłu oznacza, że nie ziści się plan Platformy Obywatelskiej dotyczący stworzenia jednej, bardzo szerokiej listy wyborczej opozycji. W tej sytuacji najbardziej realnym scenariuszem jest opcja, w której opozycja pójdzie do wyborów podzielona na trzy bloki: PO z Nowoczesną i mniejszymi koalicjantami, takimi jak np. Zieloni, Lewica, oraz "egzotyczna koalicja", o której czytamy w publikacji na Salonie24. 

"Egzotyczna koalicja"

Z publikacji dowiadujemy się, że trwają rozmowy pomiędzy PSL, Szymonem Hołownią, Porozumieniem Jarosława Gowina, a także Stronnictwem Demokratycznym Pawła Piskorskiego. Mówi się też o ewentualnym przyjęciu do grupy Piotra Liroya-Marca, który w poprzedniej kadencji Sejmu miał być pozytywnie oceniany, a który w ostatnim czasie bardziej skupił się na biznesie niż rozwijaniu struktur politycznych.

"Najwięcej do powiedzenia w negocjacjach mają jednak ludowcy i Polska 2050. Polskie Stronnictwo Ludowe to największa partia w tym gronie, a ugrupowanie Hołowni cieszy się najwyższym poparciem (...) Podstawą wszystkiego jest osiągnięcie kompromisu przez ludowców i Hołownię" - czytamy w publikacji. Rozmowy mają prowadzić liderzy polityczni: Władysław Kosiniak-Kamysz i Piotr Zgorzelski, Szymon Hołownia, Jarosław Gowin i Paweł Piskorski.

- Byłaby to spójna koalicja pod względem ideowym, centroprawicowa, bez żadnych budzących kontrowersje skrajności - miał chwalić projekt polityk jednego z powyższych środowisk.

Informatorzy twierdzą, że na razie nie był poruszany temat miejsc na listach wyborczych. Rozmowy o formule startu wciąż trwają, nie wiadomo więc czy te środowiska wystartują jako koalicja czy jako jedna formacja. 

 

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe