To musiało ich zaboleć. Amerykanie postanowili zadrwić z rosyjskiego wojska [FOTO]

Biłohoriwka przejdzie do historii tej wojny jako miejsce, gdzie rosyjskie wojska prawdopodobnie poniosły największe straty. Pod tą miejscowością doszło do nieudanej rosyjskiej przeprawy, na skutek której Rosjanie stracili nawet 1000 żołnierzy.
 To musiało ich zaboleć. Amerykanie postanowili zadrwić z rosyjskiego wojska [FOTO]
/ fot. fot. Flickr/U.S. Indo-Pacific Command

Według „The Times” do ataku na rosyjskie pozycje doszło w niedzielę 8 maja, a siły ukraińskie w serii uderzeń mogły zniszczyć prawie cały rosyjski batalion – ponad 70 czołgów i pojazdów opancerzonych, oraz zabić nawet 1000 żołnierzy. Media twierdzą, że z 550 żołnierzy samej 74. brygady zmechanizowanej zginęło lub zostało rannych nawet 485.

W poniedziałek doniesienia zachodnich analityków i dziennikarzy potwierdziły władze regionu ługańskiego, podając przy tym jeszcze większą liczbę zniszczonego rosyjskiego sprzętu.

Amerykanie szydzą z RosjanWygląda na to, że okazji, aby zadrwić z nieudolności rosyjskich wojsk, nie pozwolili sobie zmarnować Amerykanie, którzy na Twitterze opublikowali zdjęcia przeprawy przez przeszkodę wodną.

Gdybyście zastanawiali się, jak wygląda udana przeprawa przez przeszkodę wodną, prezentujemy ją dzięki uprzejmości 74. kompanii mostów wielozadaniowych z Fort Hood w Teksasie” – napisano.

Warto zwrócić uwagę, że Rosjanie próbowali forsować Doniec siłami… właśnie 74. brygady zmechanizowanej. Podtekst wpisu opublikowanego przez amerykańskie siły wydaje się być więc jednoznaczny.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe