Korwin-Mikke twierdzi, że „czas podziwiać Rosję”. Rzecznik rządu reaguje

Janusz Korwin-Mikke za pośrednictwem mediów społecznościowych ponownie zabrał głos na temat konfliktu mającego miejsce na Ukrainie. Od początku starcia między Rosją a Ukrainą Korwin-Mikke pewną część internautów może bulwersować swoimi ocenami sytuacji. Wpisy jednego z liderów Konfederacji odnajdują zainteresowanie również wśród przedstawicieli rządu.
 Korwin-Mikke twierdzi, że „czas podziwiać Rosję”. Rzecznik rządu reaguje

Na jeden z najnowszych wpisów Janusza Korwin-Mikkego zareagować postanowił rzecznik prasowy rządu – Piotr Müller, któremu wyraźnie wpis Korwin-Mikkego na temat sytuacji na Ukrainie się nie spodobał.

Janusz Korwin-Mikke i reakcja Müllera

Janusz Korwin-Mikke od trzech lat jest jednym z liderów Konfederacji, która jest jedną z najmłodszych sił politycznych w polskim parlamencie. Jednak od pewnego czasu wokół dość ekscentrycznego polityka jest bardzo gorąco. W marcu posłowie Artur Dziambor, Jakub Kulesza oraz Dobromir Sośnierz ogłosili swoje odejście z szeregów formacji, na której czele stoi Korwin-Mikke. Z kolei teraz w kontekście środowiska JKM pojawia się coraz więcej głosów dotyczących opuszczenia szeregów Konfederacji.

To jednak nie koniec. Jeden z wpisów lidera Konfederacji wyraźnie nie spodobał się rzecznikowi rządu Zjednoczonej Prawicy – Piotrowi Müllerowi.

Podziwialiśmy Ukrainę za heroizm, czas podziwiać i Rosję. Ukraińcy otrzymali masę pomocy: chwalą się, że mają tyle „Harpoonów”, że mogą 5x zatopić całą Flotę Czarnomorską, tyle „Javelinów”, że mogą rozwalić 10.000 rosyjskich czołgów - a Rosja jeszcze się ostatkiem sił broni... - napisał Janusz Korwin-Mikke na Twitterze.

Jak długo ten Pan będzie członkiem koła parlamentarnego Konfederacja? Jakieś refleksje @ArturDziambor, @krzysztofbosak, @Kulesza_pl? Jest jakaś granica, której przekroczenie Was w ogóle ruszy? – zareagował stanowczo Piotr Müller.

 

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe