Kto będzie rzecznikiem prasowym PiS? Wicemarszałek podał nazwisko

Szef klubu parlamentarnego PiS ujawnił, kto zajmie stanowisko zwolnione przez Anitę Czerwińską. Wiadomo już, kto zostanie nowym rzecznikiem prasowym partii.
Wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki Kto będzie rzecznikiem prasowym PiS? Wicemarszałek podał nazwisko
Wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki / Zrzut ekranu YT

Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej zakomunikowało, że nowym wiceministrem rodziny i pełnomocnikiem rządu ds. ekonomii społecznej zostanie Anita Czerwińska, która dotychczas pełniła funkcję rzecznika prasowego PiS. W związku z powyższym, dla partii koniecznością stało się znalezienie następcy na to stanowisko.

Nowy rzecznik

Wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki wyznał na antenie TVP Info, że jest już jasne, kto zastąpi Anitę Czerwińską w jej dotychczasowych obowiązkach. Według Terleckiego awans ma otrzymać Radosław Fogiel, który z zastępcy ma stać się rzecznikiem partii.

– Natomiast jego zastępcą będzie poseł Urszula Rusecka

– oświadczył Terlecki.

Polityk nie krył, że decyzja wymaga jeszcze zatwierdzenia przez Prezydium Komitetu Politycznego PiS, ale – jak twierdził – "pan prezes powiedział, że to jest pewna zgoda".

Urszula Rusecka nominowana na stanowisko zastępcy rzecznika partii już wystosowała podziękowania dla prezesa Jarosława Kaczyńskiego za awans.

Radosław Fogiel swoją przygodę z polityką zaczął w 2001 roku, kiedy wstąpił do PiSu. Został asystentem i dyrektorem biura poselskiego prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. Od 2019 roku reprezentował PiS jako zastępca rzecznika prasowego partii. W tym samym roku został posłem z ramienia PiS.

CZYTAJ TEŻ: Europoseł Beata Szydło: Pouczają nas o praworządności, a gardzą polską Konstytucją

CZYTAJ TEŻ: Prezes PiS: Jak Niemcy są mocarstwem moralnym, to ja jestem młodym, wysokim blondynem

Urszula Rusecka w 2010 roku została zastępcą burmistrza Wieliczki, przedtem zasiadała w radzie miasta. W 2014 z ramienia PiS została wybrana do sejmiku małopolskiego. Mandat poselski otrzymała w 2015 roku, zastępując na stanowisku Edwarda Czesaka. W wyborach z 2015 r. ponownie uzyskała stanowisko posła. W 2019 r. uzyskała reelekcję.

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe