„No tak, zaraz będzie że Polacy to antysemici”. Fala komentarzy wokół sporu Polski z Izraelem

Polski rząd nie zgadza się na noszenie broni przez ochraniających wycieczki izraelskiej młodzieży agentów Szin Bet w Polsce. To spowodowało reakcję izraelskiego rządu, który odwołał wszystkie wycieczki szkolne do Polski.
 „No tak, zaraz będzie że Polacy to antysemici”. Fala komentarzy wokół sporu Polski z Izraelem
/ fot. Flickr / Piotr Drabik

Wiceszef MSZ Paweł Jabłoński poinformował w środę w mediach społecznościowych, że obecnie trwają pracę nad nową umową między Polską a Izraelem dotyczącą wyjazdów zorganizowanych grup młodzieży do Polski. Jabłoński podkreślił, że „wolą strony polskiej jest jak najszybsze rozpoczęcie negocjacji i zawarcie umowy satysfakcjonującej obie strony”.

W ostry sposób na całą sytuację zareagował szef izraelskiego MSZ Yair Lapid, który stwierdził, że Polacy „nie mogą nam mówić, czego mamy uczyć izraelskie dzieci”. Stwierdził, że Izrael „nie pozwoli na to i to się nie stanie”.

CZYTAJ WIĘCEJ: Szef izraelskiego MSZ oburzony żądaniem Polski. „Nie będą nam mówić, czego mamy uczyć izraelskie dzieci”

„Ściemy i teatrzyki na temat antysemityzmu i zagrożeń dla wycieczek izraelskich niech sobie przeniosą od nas do Niemiec i Francji. Tam problem istnieje naprawdę” – pisze jeden z internautów pod informacją o decyzji władz Warszawy.

„No tak zaraz będzie że Polacy to antysemici rasiści itp.” – dodaje inna internautka. „Dlaczego tyle lat zabrało wstanie z kolan przed Izraelem?”; „Bardzo słuszna decyzja. Nie jesteśmy afrykańską kolonią tego niewielkiego kraju. Dość indoktrynacji strachem i nienawiścią do Polski i Polaków całych pokoleń Izraelczyków” – czytamy.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe