[WIDEO] Jarosław Kaczyński żartuje z haseł skandowanych podczas konwencji PO. "Wzruszająca samokrytyka"

Na konwencji Platformy Obywatelskiej nie ma ani słowa o przyszłości - powiedział w sobotę prezes PiS Jarosław Kaczyński. Hasło podnoszone w czasie konwencji PO nazwał "wzruszającą samokrytyką". Zdaniem prezesa PiS, może być to "początek przełomu moralnego Platformy.
Jarosław Kaczyński [WIDEO] Jarosław Kaczyński żartuje z haseł skandowanych podczas konwencji PO.
Jarosław Kaczyński / Zrzut ekranu YT

Szef partii rządzącej wskazał, ze podczas konwencji Platformy zebrani skandowali "Złodzieje, złodzieje", rytmicznie klaskając dłońmi.

– Można powiedzieć jedno: naprawdę wzruszająca samokrytyka w tych okrzykach, jeśli ktoś słyszał. To może początek przełomu moralnego w Platformie Obywatelskiej. A poza tym – niestety – ani słowa o przyszłości, bo plan wyprowadzenia rzekomo nielegalnie wybranego szefa Narodowego Banku Polskiego, to plan z jakiejś bajki

– zauważa Jarosław Kaczyński.

Odnosił się do wypowiedzi Donalda Tuska, w której ten zagroził, że jeśli uda mu się odebrać władzę PiS, z pewnością "wyprowadzi tego gościa [Adama Glapińskiego – przyp. red.] z NBP".

CZYTAJ WIĘCEJ: Tusk odgraża się prof. Glapińskiemu: Wyprowadzę tego gościa z NBP. Obiecuję!

Kaczyński: Kalkulacja PO jest bardzo prosta

– Jak rozumiem to wyprowadzenie ma skończyć z inflacją. Kalkulacja naszych przeciwników jest bardzo prosta. Za kilkanaście miesięcy, daj Boże, inflacja rzeczywiście będzie mocno opadać, a może - bardzo bym sobie tego życzył, ale nie mogę tego powiedzieć, że tak będzie na pewno - w ogóle już spadnie do jakichś dopuszczalnych poziomów. No i wtedy powie się: wyprowadziliśmy, nie ma inflacji

– ocenia prezes PiS.

CZYTAJ TEŻ: Tusk zabiera głos ws. Kościoła. „Wierzysz w Boga? Nie głosujesz na PiS. To proste jak drut!”

 

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe