[WIDEO] Przypomniano nagranie z 2015, na którym Lis "broni" "postaci publicznej oskarżonej o mobbing"

Na Twitterze tvp.info pojawił się materiał, w którym przypomniano słowa Tomasza Lisa z 2015 roku, gdy w jednym ze swoich programów negatywnie oceniał materiał tygodnika „Wprost” o mobbingu, którego miał rzekomo dopuszczać się Kamil Durczok.
 [WIDEO] Przypomniano nagranie z 2015, na którym Lis
/ zrzut ekranu / TVP

Tvp.info przypomina słowa Tomasza Lisa z 2015 roku, z programu „Tomasz Lis na żywo”. Dziennikarz mówił wówczas o ustaleniach tygodnika „Wprost” na temat Kamila Durczoka i oskarżeń ws. mobbingu i molestowania.

Czy nie mamy, szczególnie państwo we „Wprost”, obaw, czy my wszyscy nie mamy obaw, że jakkolwiek nikt z nas nie będzie bagatelizował mobbingu, więcej, uznajemy, że są to poważne zjawiska społeczne, o których trzeba mówić i z którymi trzeba walczyć – to czy nie mają państwo silnej obawy, że znana postać publiczna została użyta jako nawóz w dyskusji, w słusznej sprawy

– pytał Tomasz Lis dziennikarza „Wprost”. 

Ja się trochę, a nawet bardzo boję takich sytuacji, że „wszyscy wiemy”, ale to nie jest kategoria prawna. Czy zgłosiła się do prokuratury jakaś pani?

– dodał.

 

 

Ostatnie tygodnie nie są zbyt łaskawe dla Tomasza Lisa. 24 maja dziennikarz przestał pełnić obowiązki redaktora naczelnego Newsweek Polska w trybie natychmiastowym. Następnie jego miejsce zajął Tomasz Sekielski, który po pewnym czasie odniósł się do pewnych osobistych doświadczeń związanych z Tomaszem Lisem i sytuacji w redakcji Newsweeka.

Nowy redaktor naczelny tygodnika w nowym wydaniu Newsweeka przyznał, że pojawia się w sytuacji trudnej, lecz wychodzi z punktu założenia, że nowe otwarcie jest możliwe do wykonania. 

CZYTAJ WIĘCEJ: "Nie wszyscy wytrzymywali tresurę Lisa". Tomasz Sekielski przerywa milczenie w głośnej sprawie

Renata Kim zabiera głos

Głos w sprawie zabrała Renata Kim, która podziękowała Sekielskiemu za wysłuchanie pracowników redakcji i przyznała, że to ona zawiadomiła związki zawodowe i HR o tym, co dzieje się w redakcji.

CZYTAJ WIĘCEJ: Skandal wokół Tomasza Lisa. Renata Kim wyznaje: "To byłam ja"

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe