„O takie działania panu chodziło, panie ⁦Tusk?”. Dewastacja biura PiS [FOTO]

Biuro PiS, które należy do posłanki Małgorzaty Gosiewskiej i Jarosława Krajewskiego zostało zniszczone - wg. policji - przez trzech nastolatków. Podejrzani, którzy mają zaledwie po 17 lat, trafili już w ręce funkcjonariuszy.
Zdewastowano biuro PiS „O takie działania panu chodziło, panie ⁦Tusk?”. Dewastacja biura PiS [FOTO]
Zdewastowano biuro PiS / Screen z Twittera/Małgorzata Gosiewska

O całej sprawie poinformowała posłanka Małgorzata Gosiewska, która opublikowała post w mediach społecznościowych. Ponadto udostępniła zdjęcie, na którym widać straty. 

Atak na biuro PiS. Są poważne zniszczenia

W ocenie Małgorzaty Gosiewskiej przyczyną dewastacji były prawdopodobnie niedawne wypowiedzi lidera PO Donalda Tuska. Posłanka opisała pokrótce przebieg zdarzenia i opisała szkody.

– Dzisiaj w nocy młodzi ludzie potraktowali to widać poważnie, wtargnęli siłą do biura poselskiego, wybili szybę, wyważyli drzwi. Poza tym szkód wielkich nie ma, natomiast jest to pewien sygnał tego, z czym się możemy liczyć w czasie kampanii wyborczej i do czego mogą nieodpowiedzialne słowa polityków prowadzić – mówiła parlamentarzystka.

– Donald Tusk zapowiedział niedawno siłowe przejmowanie instytucji państwa polskiego. Jest reakcja. Dzisiejszej nocy wtargnięto do naszego biura poselskiego. O takie działania panu chodziło panie ⁦Tusk? – pytała na Twitterze.

Domniemani sprawcy zdemolowania biura zostali już ujęci przez policję. Mieli być nietrzeźwi. Teraz będą mieli przedstawione zarzuty kradzieży z włamaniem. Może im grozić nawet do 10 lat więzienia.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe