Włochy mają pełne magazynu gazu i nie mają zamiaru ograniczać zużycia o 15 proc.

„Włoski regulator energetyczny ARERA podał do wiadomości, że od pierwszego października 2022 roku taryfa za gaz obowiązująca w tym kraju nie będzie oparta na cenie referencyjnej Unii Europejskiej zależnej od cen na holenderskiej giełdzie” – pisze na łamach BiznesAlert.pl ekspertka Teresa Wójcik.
 Włochy mają pełne magazynu gazu i nie mają zamiaru ograniczać zużycia o 15 proc.
/ fot. pxfuel.com

„W ciągu ostatniego miesiąca Włochy zdecydowanie zwiększyły swój import LNG i będą kontynuować te dostawy. Mimo że włoskie magazyny gazowe są pełne, to Rzym będzie prowadzić politykę cen gazu niezależnie od Brukseli” – czytamy na portalu BiznesAlert.pl.

NAJNOWSZY SONDAŻ: Zapytano Polaków o groźby Tuska wobec prezesów TK i NBP. „Nawet wyborcy opozycji…”

Jak podkreślono, Włochy, które mają alternatywne źródła dostaw energii, mogą być niezależne zarówno od Rosji, jak i od ratunkowego projektu Unii Europejskiej zakładającego ograniczenie zużycia gazu o 15 proc. Jak zapowiedział prezes ARERA, Włochy nie ograniczą zużycia gazu o 15 proc. od 1 sierpnia do 31 marca 2023 roku.

CZYTAJ TAKŻE: Niemiecki miesięcznik: Z zacofanego kraju w bloku wschodnim Polska stała się ośrodkiem najnowocześniejszych technologii

„Tymczasem w Niemczech magazyny gazu są zapełnione w 69 proc., a niemieckie gospodarstwa domowe już oszczędzają energię. Firmy dystrybutorskie przygotowują się do przeniesienia zwiększonych kosztów gazu na klientów” – zwraca uwagę Teresa Wójcik.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe