„Nie bierzcie tak często prysznica”. Niemiecki polityk wpadł na pomysł, jak oszczędzać

Kryzys ws. gazu zachęcił wielu niemieckich polityków do szukania kreatywnych rozwiązań, które mogłyby pomóc obywatelom. Premier Badenii-Wirtembergii Winfried Kretschmann zalecił Niemcom, by rzadziej się kąpali. "Nie bierzcie tak często prysznica" - doradził.
Winfried Kretschmann „Nie bierzcie tak często prysznica”. Niemiecki polityk wpadł na pomysł, jak oszczędzać
Winfried Kretschmann / Screen z kanału Youtube/BÜNDNIS 90/DIE GRÜNEN

Wywodzący się z partii Zielonych premier Kretschmann wiele razy chwalił się, że bardzo dba o środowisko. Wspominał, że na co dzień jeździ elektrycznym samochodem, a na dachu swojego domu ma instalację fotowoltaiczną.

Złote rady niemieckiego polityka

W jednym z ostatnich wywiadów wyjawił swoje pomysły na oszczędzanie. Doradził, że najlepiej "ogrzewać tylko jedno pomieszczenie", a codzienny prysznic nie jest koniecznością.

Pomysły Kretschmanna nie wszystkim przypadły do gustu. Niemiecki parlamentarzysta Jan Korte ocenił, że obywatele, którzy na co dzień zmagają się z wieloma problemami, nie potrzebują „cynicznych porad dotyczących oszczędzania energii”.

– Jakże nieskończenie oderwali się bioniemieccy burżuje od tych, którzy od lat musieli oszczędzać każdego dnia. Trudno w to uwierzyć – dodał Korte. 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe