Spekulacje nt. przyszłości Jacka Kurskiego. Piotr Gliński zabiera głos

– Jacek Kurski jest członkiem naszego ugrupowania politycznego, naszej Zjednoczonej Prawicy i na pewno będzie osobą przydatną w dalszej walce o dobro polski – powiedział wicepremier i minister kultury Piotr Gliński w rozmowie z Radiem WNET.
 Spekulacje nt. przyszłości Jacka Kurskiego. Piotr Gliński zabiera głos
/ Piotr Gliński - PAP/Maciej Kulczyński | Jacek Kurski - screen video TVP Info

Kurski za Glińskiego?

W poniedziałek Rada Mediów Narodowych odwołała Jacka Kurskiego ze stanowiska prezesa TVP. Na jego miejsce powołano Mateusza Matyszkowicza. Od teraz zarząd TVP ma być jednoosobowy. 

Tymczasem dziennikarz portalu Salon24 Marcin Dobski opublikował post na Twitterze, w którym przedstawił nieoficjalne doniesienia w kwestii możliwej przyszłości Kurskiego. Wynika z niego, że Jacek Kurski miałby zastąpić Piotra Glińskiego, który jest wiceprezesem Rady Ministrów, ministrem kultury i dziedzictwa narodowego i sportu.

Czytaj więcej: Nieoficjalnie: Kurski za Glińskiego?

Piotr Gliński: „Jacek Kurski na pewno będzie osobą przydatną”

W rozmowie z Radiem WNET wicepremier i minister kultury Piotr Gliński został poproszony o komentarz do odwołania Jacka Kurskiego, a także nt. nowego prezesa TVP Mateusza Matyszkowicza.

To jest przedwcześnie, żeby komentować. Znam obu panów, pana Jacka Kurskiego i Mateusza Matyszkowicza. Z jednym i drugim bardzo blisko współpracowałem w niektórych obszarach

– powiedział Piotr Gliński. Podkreślił, że chociaż nie był politycznie odpowiedzialny za media, wiele projektów wykonał z Kurskim i Matyszkowiczem w kulturze czy w trakcie przygotowywań do kampanii związanej z raportem o stratach wojennych i reparacjach. 

Pozytywnie oceniam tę współpracę. Mam nadzieję, że będzie to płynne przejście i dalszy rozwój polskiej telewizji 

– podkreślił wicepremier i dodał, że Jacek Kurski jest członkiem ugrupowania politycznego Zjednoczonej Prawicy.

Na pewno będzie osobą przydatną w dalszej walce o dobro polski

– skwitował Piotr Gliński.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe