Mobilizacja w Rosji? Stanowcza odpowiedź rosyjskiego generała

Media na całym świecie obiegła dziś informacja o możliwym ogłoszeniu powszechnej mobilizacji w Rosji. Emocje podgrzewało zapowiadane na dziś wieczór orędzie Władimira Putina. Orędzie jednak zostało odwołane, ma być wygłoszone jutro, rosyjskie media przekazują informację o tym, że mobilizacji nie będzie.
Pilne! Mobilizacja w Rosji? Stanowcza odpowiedź rosyjskiego generała
Pilne! / grafika własna

Andriej Kartapołow jest deputowanym do rosyjskiej Dumy, jest również emerytowanym generałem rosyjskiej armii i byłym wiceministrem obrony narodowej. Jest jednym z autorów poprawek wprowadzających do kodeksu karnego Federacji Rosyjskiej pojęcia „mobilizacji” i „stanu wojennego”, które mogły wskazywać na chęć ogłoszenia mobilizacji.

- Nie będzie powszechnej mobilizacji. Wielokrotnie mówił o tym prezydent, jego sekretarz prasowy Dmitrij Pieskow i wielu innych polityków na szczeblu federalnym. „Prawo” to nie to samo, co „mobilizacja”. ma być wykonywana przez długi czas, nie tylko na potrzeby tej konkretnej operacji wojskowej — przynajmniej do czasu, gdy zniknie jej potrzeba

- powiedział Kartapołow rosyjskiej Gazecie Parlamentarnej.

 

Stan wojenny

Jednocześnie przyznał, że na pewnych obszarach Rosji może zostać wprowadzony stan wojenny.

- Najbliższe podobieństwo to reżim operacji antyterrorystycznej podczas pierwszej i drugiej kampanii czeczeńskiej na terenach przygranicznych, na przykład w Stawropolu. W stanie wojennym to administracja wojskowa przejmuje pełną władzę. Ograniczenia, takie jak godzina policyjna, zostanie wprowadzony specjalny reżim działania dla obiektów infrastruktury krytycznej itd. I tak właśnie będzie.

- powiedział Kartapołow

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe