Według „SE” wspólnik Falenty miał wpłacać pieniądze na stowarzyszenie żony Napieralskiego

Spółka MM Group kontrolowana przez Marcina W., dokonała co najmniej dwóch wpłat na stowarzyszenie żony Grzegorza Napieralskiego – twierdzi we wtorek dziennik „Super Express”.
Grzegorz Napieralski Według „SE” wspólnik Falenty miał wpłacać pieniądze na stowarzyszenie żony Napieralskiego
Grzegorz Napieralski / fot. YouTube / TVP Info

W ubiegły poniedziałek tygodnik „Newsweek” przekazał, że Marcin W., wspólnik biznesowy Marka Falenty, skazanego za tzw. aferę taśmową, zeznał w śledztwie, że taśmy nagrane w restauracji „Sowa i Przyjaciele” trafiły w rosyjskie ręce, a prokuratura mimo wszczętego śledztwa unika wątku szpiegostwa w tej sprawie.

Dzień później szef PO Donald Tusk zaapelował o powołanie komisji śledczej, która byłaby niezależna od prokuratora generalnego i ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry. Tym samym lider opozycji niejako uznał Marcina W. za wiarygodnego świadka.

W środę, w reakcji na słowa szefa PO, Zbigniew Ziobro upublicznił protokoły zeznań Marcina W., z których wynika m.in. że Marcin W. zeznawał, iż wręczył łapówkę w wys. 600 tys. euro „synowi byłego premiera”. Miało to mieć miejsce w 2014 r. Jak stwierdził W., pieniądze włożył do reklamówki popularnego sklepu Biedronka.

CZYTAJ WIĘCEJ: Zeznania wspólnika Falenty. Jest komentarz syna Donalda Tuska

Ustalenia „Super Expressu”

„W lipcu 2018 r. Marcin W. złożył zeznania obciążające m.in. Grzegorza Napieralskiego. Ostatnio ujawniła je prokuratura. Według tych zeznań w 2013 r. poseł PO miał odwrócić uwagę posłanki B. badającej sprawę zanieczyszczania środowiska przez składy węglowe należące do W.” – pisze dziennik.

CZYTAJ TAKŻE: Solidarna Polska pod biurem Grzegorza Napieralskiego. Oczekują wyjaśnień od polityka ws. zeznań Marcina W.

– Powiedziałem mu o tych moich problemach z poseł B. On powiedział, że mi ją „spacyfikuje”, ale muszę przelać na konto fundacji [...], w której to na harfie grały jego córki bądź córka, kwotę 30 lub 20 tys. zł – miał zeznać przed Prokuraturą Okręgową w Łodzi Marcin W.

CZYTAJ TAKŻE: To koniec legendarnej polskiej marki. Ogłoszono upadłość

Według gazety, rzeczywiście na konto fundacji Harfa Dzieciom faktycznie wpłynęły przynajmniej dwie darowizny wysłane z konta MM Group należącej do wspólnika Falenty Marcina W.

Jedna we wrześniu 2013 r. w kwocie 10 tys. zł, a druga styczniu 2014 r. o wartości 3 tys. zł

– przekazano.

„Super Express” chciał zapytać o całą sprawę Małgorzatę i Grzegorza Napieralskich, jednakże – jak informuje gazeta – nie opowiedzieli na pytania dziennika, a także nie odbierali telefonów. Dodano również, że na pytania „SE” od kilku dni nie odpowiada także fundacja Harfa Dzieciom.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Brutalna Polska. Arabskie media po meczu z Arabią Saudyjską na mundialu w Katarze Wiadomości
"Brutalna Polska". Arabskie media po meczu z Arabią Saudyjską na mundialu w Katarze

Polska pokonała w swoim drugim spotkaniu na mundialu piłkarzy reprezentacji Arabii Saudyjskie 2-0. Mecz poddały ocenie arabskie media.

Śmierć białoruskiego MSZ. Jest reakcja Zacharowej Wiadomości
Śmierć białoruskiego MSZ. Jest reakcja Zacharowej

Dziś media obiegła informacja o śmierci Uładzimira Makieja – ministra spraw zagranicznych Białorusi. Do tej wiadomości odniosła się rzeczniczka rosyjskiego MSZ Maria Zacharowa.

Afery wokół polskiej żywności? Ardanowski: Ktoś psuje jej wizerunek Wiadomości
Afery wokół polskiej żywności? Ardanowski: Ktoś psuje jej wizerunek

Jan Ardanowski wypowiedział się na temat psucia wizerunku polskiej żywności w audycji "Aktualności dnia" na antenie Radia Maryja.

Polacy pod wodzą Czesława Michniewicza wygrali z Arabią Saudyjską. Gwiazda TVN dziękuje... niemieckim trenerom Wiadomości
Polacy pod wodzą Czesława Michniewicza wygrali z Arabią Saudyjską. Gwiazda TVN dziękuje... niemieckim trenerom

Dziś piłkarze polskiej reprezentacji piłki nożnej wygrali mecz fazy grupowej mistrzostw świata w Katarze z Arabią Saudyjską 2:0.

Mecz z Arabią Saudyjską. Dziennikarz GW chciał zażartować ze śmierci JPII. Został pośmiewiskiem Wiadomości
Mecz z Arabią Saudyjską. Dziennikarz GW chciał zażartować ze śmierci JPII. Został pośmiewiskiem

Dziś polska reprezentacja piłki nożnej wygrała mecz fazy grupowej mistrzostw świata w Katarze z Arabią Saudyjską 2:0.

To kłamstwo. Żaryn odpowiada niemieckiemu dziennikarzowi Wiadomości
"To kłamstwo". Żaryn odpowiada niemieckiemu dziennikarzowi

Niemiecki dziennikarz skrytykował Polskę w sprawie naprawy na naszym terytorium niemieckiej broni przekazanej na użytek Ukrainie. Prędko na jego zarzuty odpowiedział Stanisław Żaryn – Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów i Pełnomocnik Rządu ds. Bezpieczeństwa Przestrzeni Informacyjnej RP.

Szczęsny po meczu w swoim stylu. Padły słowa nt. lagi na Robercika (WIDEO) Wiadomości
Szczęsny po meczu w swoim stylu. Padły słowa nt. "lagi na Robercika" (WIDEO)

Wojciech Szczęsny zabrał głos po wygranym meczu reprezentacji Polski z Arabią Saudyjską. Bohater dzisiejszego spotkania odniósł się do "lagi na Robercika".

Tego jeszcze nie widzieliście. Kibic Arabii Saudyjskiej zdjął koszulkę, a pod spodem... [VIDEO] Wiadomości
Tego jeszcze nie widzieliście. Kibic Arabii Saudyjskiej zdjął koszulkę, a pod spodem... [VIDEO]

Zaskakujące nagranie trafiło do internetu. Jeden z kibiców na meczu Polska - Arabia Saudyjska nagle postanowił ściągnąć swoją koszulkę. Widok może zadziwiać.

Nie żyje minister spraw zagranicznych Białorusi Wiadomości
Nie żyje minister spraw zagranicznych Białorusi

Nie żyje Uładzimir Makiej – minister spraw zagranicznych Białorusi. Polityk miał 64 lata. Wiadomość o śmierci Makieja poinformowało MSZ Białorusi.

Angela Merkel skompromitowana w oczach Niemców Wiadomości
Angela Merkel skompromitowana w oczach Niemców

Jak wynika z przeprowadzonego w tym tygodniu w Niemczech sondażu, zdecydowana większość obywateli nie chciałaby powrotu Angeli Merkel na stanowisko szefa rządu - poinformowała w sobotę agencja dpa.

Marsz
Godności
Emerytury
Stażowe