Święto Kolejarzy. We Wrocławiu odsłonięto tablicę poświęconą śp. ks. Orzechowskiemu

W piątek 25 listopada przypada Dzień Kolejarza. Z tej okazji dzień wcześniej we Wrocławiu odsłonięto tablicę upamiętniającą popularnego „Orzecha”, który był uczestnikiem historycznej głodówki kolejarzy w 1980 roku. Życzenia Kolejarzom złożył również przewodniczący Solidarności Piotr Duda.
 Święto Kolejarzy. We Wrocławiu odsłonięto tablicę poświęconą śp. ks. Orzechowskiemu
/ fot. Region Dolny Śląsk NSZZ "Solidarność"

W czwartek 24 listopada przy Dworcu PKP we Wrocławiu odbyła się uroczystość odsłonięcia tablicy poświęconej śp. ks. Stanisławowi Orzechowskiemu. Popularny „Orzech” był uczestnikiem historycznej głodówki kolejarzy w 1980 roku.

Tablicę poświęcił ks. Jan Kleszcz, duszpasterz kolejarzy w archidiecezji wrocławskiej.

Uroczystości odbyły się w przeddzień Święta Kolejarzy obok pomnika św. Katarzyny Aleksandryjskiej, patronki kolejarzy. Wzięły w nich udział delegacje Solidarności z pocztami sztandarowymi oraz dyrekcja PKP na czele z Jerzym Dulem.

Kliknij, by zobaczyć fotorelację z wydarzenia na stronie Regionu Dolny Śląsk.

Z kolei w środę 23 listopada w kościele parafialnym Ducha Świętego i Najświętszej Maryi Panny w Kędzierzynie-Koźlu (osiedle Piastów) została odprawiona msza św. za kolejarzy i ich rodziny. Solidarność reprezentował Poczet sztandarowy z Zakładu Maszyn Torowych w Krakowie Sekcja Utrzymania w K-Koźle.

W Dniu Kolejarza życzenia wszystkim Kolejarzom złożył poprzez media społecznościowe przewodniczący KK NSZZ „S” Piotr Duda, a także przewodniczący Regionów.

„Dziękuję za Waszą pełną zaangażowania służbę oraz troskę o bezpieczeństwo i komfort pasażerów. Życzę Wam bezpiecznej i spokojne pracy, godnych wynagrodzeń oraz szacunku ze strony przełożonych i podróżnych. Niech św. Katarzyna Aleksandryjska, patronka Kolejarzy, otacza Was i Wasze rodziny nieustającą opieką. Szczęść Boże Kolejarzom!” – napisał Piotr Duda, szef „S”.

– Z okazji Święta Kolejarza składam wszystkim pracownikom kolei najlepsze życzenia pomyślności i satysfakcji! Życzę, aby praca na kolei była dla Państwa źródłem dumy i życiowego spełnienia. Aby każdego dnia towarzyszyła Państwu wiara dająca pozytywną energię do realizacji planów zawodowych i osobistych – życzy Bogdan Orłowski, przewodniczący Zarządu Regionu Zagłębie Miedziowe NSZZ „Solidarność”.

– Wszystkim pracownikom związanym z koleją życzę pomyślności zarówno na polu zawodowym, jak i prywatnym, radości z każdego dnia, zdrowia i spokoju, a także pasji do działania oraz motywacji do codziennej pracy. Kolejarz to nie zawód jak wiele innych, a służba wykonywana z myślą o podróżnych. Niech ten dzień będzie okazją do wspólnego świętowania – zaznaczyła przewodnicząca Zarządu Regionu NSZZ „Solidarność” Śląska Opolskiego Cecylia Gonet.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
UE wstrzymuje Polsce wypłatę wszystkich funduszy, nie tylko KPO Wiadomości
"UE wstrzymuje Polsce wypłatę wszystkich funduszy, nie tylko KPO"

Portal Oko.press informuje we wtorkowej publikacji, że Polska nie może obecnie liczyć nie tylko na pieniądze z Krajowego Planu Odbudowy, ale na praktycznie żadne fundusze z budżetu Unii Europejskiej. Wg. urzędników z Brukseli, Polska nie spełnia kryterium dotyczącego Karty Praw Podstawowych UE. O sprawie informuje również RMF FM.

To nie jest dobra wiadomość. Kreml nakazał przygotowanie schronów w całej Rosji Wiadomości
"To nie jest dobra wiadomość". Kreml nakazał przygotowanie schronów w całej Rosji

- W obliczu wojny na Ukrainie Kreml nakazuje ogólnokrajowy remont schronów przeciwbombowych - pisze na łamach Moscow Times Piotr Kozłow. Moscow Times był darmowym dziennikiem, który w wersji papierowej funkcjonował do 2017 roku. Obecnie w formie elektronicznej jest prowadzony przez redakcję, która została przeniesiona do Amsterdamu.

Joanna Krupa i TVN mają powody do zmartwień? Edward Miszczak zabrał głos ws. Top Model Wiadomości
Joanna Krupa i TVN mają powody do zmartwień? Edward Miszczak zabrał głos ws. "Top Model"

W rozmowie z Jastrząb Post Edward Miszczak został zapytany o popularny program TVN "Top Model". Czy podobny format ruszy niebawem w Polsacie?

Już wkrótce Media Narodowe w sieciach kablowych? Wiadomości
Już wkrótce Media Narodowe w sieciach kablowych?

Kilka dni temu Media Narodowe zostały usunięte z platformy Youtube. Tymczasem Telewizja Media Narodowe Prosta Spółka Akcyjna złożyła wniosek do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji o nadawanie w sieciach kablowych programu „TVMN”. -To ideowa kontynuacja internetowej telewizji „Media Narodowe”, ale jednocześnie zupełnie nowy produkt na rynku medialnym – mówi Piotr Barełkowski, członek zarządu spółki.

Radykalna decyzja ws. Kamila Stocha. Apoloniusz Tajner zabrał głos Wiadomości
Radykalna decyzja ws. Kamila Stocha. Apoloniusz Tajner zabrał głos

Thomas Thurnbichler przed kamerami ogłosił, że Kamil Stoch nie poleci do USA na zawody Pucharu Świata. Skoczek z Zębu zostanie w domu, aby odpocząć. Głos w sprawie zabrał Apoloniusz Tajner.

Szynkowski vel Sęk zapowiada na jutro wizytę dwóch komisarzy KE. „Ogłoszą pewien progres” Wiadomości
Szynkowski vel Sęk zapowiada na jutro wizytę dwóch komisarzy KE. „Ogłoszą pewien progres”

Minister ds. europejskich Szymon Szynkowski vel Sęk był gościem „Graffiti” w Polsat News.

„To pierwszy krok”. Hołownia i Kosiniak-Kamysz ogłosili plany współpracy Wiadomości
„To pierwszy krok”. Hołownia i Kosiniak-Kamysz ogłosili plany współpracy

– Polska 2050 i PSL chcą stworzyć wspólną listę spraw do załatwienia przez przyszły rząd po przejęciu władzy – zapowiedział we wtorek Szymon Hołownia na konferencji z Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem. – To pierwszy krok w naszej długiej i owocnej współpracy – dodał.

Ukraińska straż graniczna: „Zestrzeliliśmy rosyjski samolot szturmowy Su-25 koło Bachmutu” Wiadomości
Ukraińska straż graniczna: „Zestrzeliliśmy rosyjski samolot szturmowy Su-25 koło Bachmutu”

Ukraińska straż graniczna oświadczyła we wtorek, że jej funkcjonariusze zestrzelili nad Bachmutem w obwodzie donieckim rosyjski samolot szturmowy Su-25. Nie jest znany los pilota maszyny – informują pogranicznicy w oświadczeniu na serwisie Telegram.

Tutaj będą pracować polscy strażacy! „Tu wciąż mogą znajdować się żywi ludzie” Wiadomości
Tutaj będą pracować polscy strażacy! „Tu wciąż mogą znajdować się żywi ludzie”

Według informacji przekazanych przez Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej Andrzeja Bartkowiaka polscy strażacy z grupy „Husar”, którzy zostali skierowani do pomocy po tragicznym trzęsieniu ziemi w Turcji, będą pracowali w mieście Besni.

PKP obniża ceny biletów Wiadomości
PKP obniża ceny biletów

PKP Intercity obniża od 1 marca tego roku ceny biletów. Ceny bazowe na połącznia kategorii TLK i IC będą średnio o około 11 proc. niższe od obecnie obowiązujących, zaś dla kategorii EIC i EIP – średnio o około 15 proc. – poinformował przewoźnik we wtorkowym komunikacie.

Marsz
Godności
Emerytury
Stażowe