[WIDEO] Tak marszałek Geblewicz zareagował na pytanie, czy aresztowany Krzysztof F. miał styczność z dziećmi jako pełnomocnik

– Z iloma dziećmi miał styczność podczas pracy w Urzędzie Marszałkowskim pedofil Krzysztof? – spytał podczas konferencji prasowej z marszałkiem Olgierdem Geblewiczem Dariusz Matecki, przewodniczący Solidarnej Polski na Pomorzu Zachodnim.
Marszałek Olgierd Geblewicz [WIDEO] Tak marszałek Geblewicz zareagował na pytanie, czy aresztowany Krzysztof F. miał styczność z dziećmi jako pełnomocnik
Marszałek Olgierd Geblewicz / screen video Twitter

Marszałek Geblewicz nie odpowiedział na to pytanie. Zwrócił się do pozostałych mediów z pytaniem, czy mają jeszcze jakieś kwestie do wyjaśnienia.

Odpowie pan? Trudne pytanie, wiemy (…) może być więcej ofiar przede wszystkim. Czy [Krzysztof F. – red.] miał styczność z radą młodzieżową?

– nie ustępował Dariusz Matecki. Odpowiedzi marszałka jednak się nie doczekał.

 

 

Zachodniopomorska Solidarna Polska wzywa do dymisji marszałka województwa

Zachodniopomorska Solidarna Polska wezwała marszałka województwa Olgierda Geblewicza do „honorowego złożenia dymisji z zajmowanego stanowiska” w związku z „informacjami dotyczącymi współpracowników marszałka”.

W komunikacie podpisanym przez szefa zachodniopomorskiej Solidarnej Polski Dariusza Mateckiego przypomina się, że Radio Szczecin podało, iż Krzysztof F., pełnomocnik marszałka ds. uzależnień, został skazany na 4 lata i 10 miesięcy pozbawienia wolności za doprowadzenie małoletniego w wieku 13 lat do innej czynności seksualnej oraz udzielanie małoletniemu substancji odurzających, a także za posiadanie tych substancji.

„W jego domu znaleziono 339 gramów marihuany. W tej sprawie poza oczywistym potępieniem przestępstw Krzysztofa F. pojawiają się pytania: Dlaczego Urząd Marszałkowski nie poinformował opinii publicznej o zatrudnionym tam przez długie lata pedofilu? Czy w ramach pracy w Urzędzie Marszałkowskim Krzysztof F. miał styczność z dziećmi lub młodzieżą, w szczególności wziąwszy pod uwagę fakt, że pełnił on przez pewien czas stanowisko dyrektora Wydziału Współpracy Społecznej?” – napisano w komunikacie.

Informację o skazaniu Krzysztofa F. potwierdził w rozmowie z PAP rzecznik Sądu Okręgowego w Szczecinie Tomasz Szaj. – Wyrok zapadł 27 lipca 2021 roku – półtora roku temu. 14 grudnia 2021 roku sąd z drobną korektą co do kary utrzymał go w mocy. Wyrok jest prawomocny od ponad roku – podał sędzia Szaj. Jak przekazał, sprawa toczyła się z wyłączeniem jawności, ponieważ pokrzywdzeni byli małoletni. W chwili przestępstwa chłopiec miał 13 lat, a dziewczynka 16.

– Krzysztof F. został skazany za trzy czyny: dopuszczenie się innej czynności seksualnej z małoletnim, udzielanie narkotyków małoletniej i usiłowanie (udzielenia narkotyków – PAP) temuż małoletniemu oraz posiadanie znacznej ilości substancji odurzających – powiedział sędzia Szaj. Jak dodał, mężczyźnie została wymierzona kara 4 lat i 10 miesięcy pozbawienia wolności. Do zdarzenia doszło w sierpniu 2020 roku, Krzysztof F. został zatrzymany miesiąc później. Według Radia Szczecin pokrzywdzeni to „dzieci znanej parlamentarzystki”.

Biuro prasowe zachodniopomorskiego Urzędu Marszałkowskiego przekazało PAP w czwartek, że Krzysztof F. został odwołany z funkcji w Urzędzie Marszałkowskim natychmiast po zatrzymaniu i przedstawieniu zarzutów we wrześniu 2020 roku. Krzysztof F. był m.in. dyrektorem Wydziału Współpracy Społecznej zachodniopomorskiego Urzędu Marszałkowskiego, a także ekspertem wojewódzkim ds. Informacji o Narkotykach i Narkomanii. „Krzysztof F. od dnia 30 września 2020 roku nie pełni funkcji pełnomocnika ani żadnej innej związanej z pracą na rzecz Urzędu Marszałkowskiego. Został odwołany natychmiast po zatrzymaniu i przedstawieniu mu zarzutów” – podało biuro prasowe.

W komunikacie zachodniopomorskiej SP napisano, że sprawa Krzysztofa F. to nie „jedyne kontrowersje związane z zatrudnieniem w Urzędzie Marszałkowskim”, bo w 2020 roku TVP3 Szczecin informowało, że marszałek Geblewicz zatrudnia aż 13 pełnomocników, a większość z nich nie jest pracownikami Urzędu Marszałkowskiego i nie pracuje w konkretnych godzinach. Zaś w innych urzędach marszałkowskich pełnomocników jest mniej lub nie ma żadnego. „Po co Olgierdowi Geblewiczowi tak wielki dwór? Ilu radnych, polityków, ile żon posłów Platformy Obywatelskiej zostało zatrudnionych w Urzędzie Marszałkowskim? Odpowiedzi na te pytania pokazują skalę upartyjnienia tego urzędu” – napisano w komunikacie.

Według zachodniopomorskiej SP „jedną ze skrajnie kontrowersyjnych osób finansowych przez Urząd Marszałkowski jest pełnomocnik marszałka Olgierda Geblewicza ds. kobiet i równego traktowania – Bogna Czałczyńska, która publikowała wpisy uderzające w grupę wyznaniową, jaką stanowią katolicy”, a ponadto w 2020 roku media poinformowały, iż dyrektor podlegającego marszałkowi Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Szczecinie Cezary Tkaczyk stracił prawo jazdy, zatrzymała je policja podczas akcji „Trzeźwy Poranek” – mężczyzna miał mieć ponad dwie dziesiąte promila alkoholu w wydychanym powietrzu, nie został jednak odwołany.

W komunikacie SP napisano też m.in., że „kontrowersyjną osobą zatrudnioną w Urzędzie Marszałkowskim” jest również „Dagmara Adamiak, która wielokrotnie była przesłuchiwana w sprawie obrazy uczuć religijnych” oraz że w latach 2016–2021 marszałek województwa zachodniopomorskiego „przekazał 1,5 miliona złotych dla organizacji LGBT” w regionie.

Według komunikatu SP „w połowie 2021 roku w Internecie pojawiło się nagranie, na którym widać rajd marszałka Olgierda Geblewicza po drodze ekspresowej S3; zatrzymanie przed kierowcą ciężarówki i bezmyślne wyjście z auta”. „Policja informowała, że postępowanie zostało wszczęte w kierunku narażenia utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu uczestników ruchu drogowego – do dziś czekamy na postawienie zarzutów przez prokuraturę” – napisano.

„Uważamy, że tak nieodpowiedzialna osoba nie powinna pełnić funkcji marszałka województwa” – głosi komunikat. „Jedno przewinienie można zapomnieć, drugie można wybaczyć, ale lawina pomyłek i nieporozumień, w tym kadrowych, która ma miejsce pod skrzydłami Olgierda Geblewicza pokazuje, że nie pozostało nam nic innego jak kolejny już raz wezwać marszałka województwa zachodniopomorskiego do zrobienia jedynej honorowej rzeczy, jaka pozostała – złożenia dymisji z piastowanego stanowiska. Trzeba umieć uderzyć się w pierś i przyznać przed sobą i innymi, że popełniło się skrajne błędy” – napisano w komunikacie szefa zachodniopomorskiej SP. 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Rolnik wylał gnojówkę przed kancelarią Tuska. Jest nagranie z ostatniej chwili
Rolnik wylał gnojówkę przed kancelarią Tuska. Jest nagranie

– Kiedy pan wyjdzie porozmawiać z ludźmi? – pyta premiera rolnik, który postanowił wylać gnojówkę pod kancelarią premiera Donalda Tuska.

Prezydent Izraela: Atak Iranu to deklaracja wojny z ostatniej chwili
Prezydent Izraela: Atak Iranu to deklaracja wojny

Irański atak na Izrael był "deklaracją wojny" i "nadszedł czas, aby świat stawił czoła temu imperium zła w Teheranie" – powiedział w niedzielę prezydent Izraela Icchak Hercog w wywiadzie udzielonym brytyjskiej stacji Sky News.

Jako pierwszy przebywał w twierdzy dżihadystów. Jürgen Todenhöfer dla Tysol.pl: W Niemczech poszło coś nie tak Wiadomości
Jako pierwszy przebywał w "twierdzy dżihadystów". Jürgen Todenhöfer dla Tysol.pl: W Niemczech poszło coś nie tak

Eksperci uspokajają, że Państwo Islamskie nie zagraża już światu zachodniemu. „Nic bardziej mylnego” - mówi Jürgen Todenhöfer, który w 2014 roku jako pierwszy zachodni dziennikarz przebywał w strefie okupowanej przez terrorystów ISIS, w rozmowie z Wojciechem Osińskim.

Chamskie żarty o seksualnym podtekście. Dziwne zachowanie Jacka Protasiewicza z ostatniej chwili
"Chamskie żarty o seksualnym podtekście". Dziwne zachowanie Jacka Protasiewicza

Wicewojewoda dolnośląski Jacek Protasiewicz opublikował serię dziwnych wpisów na platformie X (dawniej Twitter). Nie obyło się bez ataków wobec przedstawicieli innych partii, których treść nie nadaje się do cytowania. Niektóre tweety polityka już zniknęły.

Pilna operacja Wojciecha Szczęsnego. Są nowe wieści z ostatniej chwili
Pilna operacja Wojciecha Szczęsnego. Są nowe wieści

Bramkarz Juventusu Turyn Wojciech Szczęsny, który przeszedł zabieg chirurgiczny w związku z pęknięciem kości nosowej, będzie pauzował około 10 dni. "La Gazzetta dello Sport" podała na stronie internetowej, że Polak chce być do dyspozycji 23 kwietnia w spotkaniu Pucharu Włoch z Lazio Rzym.

Zdjęcia ogórków z Biedronki wywołały burzę. Sieć zabrała głos z ostatniej chwili
Zdjęcia ogórków z Biedronki wywołały burzę. Sieć zabrała głos

"To jest skandal aby takie warzywa były na sklepie przez cały dzień" – pisze jedna z internautek i publikuje szokujące zdjęcia. Sieć Biedronka wydała komunikat.

Morawiecki: Jako państwo musimy w trybie natychmiastowym zwiększyć poziom obrony powietrznej RP z ostatniej chwili
Morawiecki: Jako państwo musimy w trybie natychmiastowym zwiększyć poziom obrony powietrznej RP

"Zostawiliśmy budżet, który umożliwił wydatki na obronność Polski, najwyższe w NATO (ok.4%). Nie zmarnujcie tego" – oświadczył były premier Mateusz Morawiecki.

Grafzero: Openboxing, Book Haul i TBR - wiosna 2024 z ostatniej chwili
Grafzero: Openboxing, Book Haul i TBR - wiosna 2024

Wiosna a więc nożyczki w dłoń i czas na otwieranie paczek z książkami. Grafzero vlog literacki o powieściach historycznych, klasyce literatury, fantastyce i komiksie :) Zapraszam!

Potężne zwolnienia w niemieckich hutach. W tle Zielony Ład Wiadomości
Potężne zwolnienia w niemieckich hutach. W tle Zielony Ład

Niemiecki koncern hutniczy Thyssenkrupp argumentuje, że mizerna koniunktura gospodarcza, rosnące koszty energii i presja importowa z Azji zmuszają koncern do zwolnienia aż 5 000 pracowników.

Rocznica wyzwolenia KL Ravensbrück. Niemiecka Antifa zaatakowała Polaków z ostatniej chwili
Rocznica wyzwolenia KL Ravensbrück. Niemiecka Antifa zaatakowała Polaków

– Gdy zobaczyli, że mam flagę polską, wpadli w szał – mówi reporter Telewizji Republika w relacji z obchodów rocznicy wyzwolenia KL Ravensbrück.

REKLAMA

[WIDEO] Tak marszałek Geblewicz zareagował na pytanie, czy aresztowany Krzysztof F. miał styczność z dziećmi jako pełnomocnik

– Z iloma dziećmi miał styczność podczas pracy w Urzędzie Marszałkowskim pedofil Krzysztof? – spytał podczas konferencji prasowej z marszałkiem Olgierdem Geblewiczem Dariusz Matecki, przewodniczący Solidarnej Polski na Pomorzu Zachodnim.
Marszałek Olgierd Geblewicz [WIDEO] Tak marszałek Geblewicz zareagował na pytanie, czy aresztowany Krzysztof F. miał styczność z dziećmi jako pełnomocnik
Marszałek Olgierd Geblewicz / screen video Twitter

Marszałek Geblewicz nie odpowiedział na to pytanie. Zwrócił się do pozostałych mediów z pytaniem, czy mają jeszcze jakieś kwestie do wyjaśnienia.

Odpowie pan? Trudne pytanie, wiemy (…) może być więcej ofiar przede wszystkim. Czy [Krzysztof F. – red.] miał styczność z radą młodzieżową?

– nie ustępował Dariusz Matecki. Odpowiedzi marszałka jednak się nie doczekał.

 

 

Zachodniopomorska Solidarna Polska wzywa do dymisji marszałka województwa

Zachodniopomorska Solidarna Polska wezwała marszałka województwa Olgierda Geblewicza do „honorowego złożenia dymisji z zajmowanego stanowiska” w związku z „informacjami dotyczącymi współpracowników marszałka”.

W komunikacie podpisanym przez szefa zachodniopomorskiej Solidarnej Polski Dariusza Mateckiego przypomina się, że Radio Szczecin podało, iż Krzysztof F., pełnomocnik marszałka ds. uzależnień, został skazany na 4 lata i 10 miesięcy pozbawienia wolności za doprowadzenie małoletniego w wieku 13 lat do innej czynności seksualnej oraz udzielanie małoletniemu substancji odurzających, a także za posiadanie tych substancji.

„W jego domu znaleziono 339 gramów marihuany. W tej sprawie poza oczywistym potępieniem przestępstw Krzysztofa F. pojawiają się pytania: Dlaczego Urząd Marszałkowski nie poinformował opinii publicznej o zatrudnionym tam przez długie lata pedofilu? Czy w ramach pracy w Urzędzie Marszałkowskim Krzysztof F. miał styczność z dziećmi lub młodzieżą, w szczególności wziąwszy pod uwagę fakt, że pełnił on przez pewien czas stanowisko dyrektora Wydziału Współpracy Społecznej?” – napisano w komunikacie.

Informację o skazaniu Krzysztofa F. potwierdził w rozmowie z PAP rzecznik Sądu Okręgowego w Szczecinie Tomasz Szaj. – Wyrok zapadł 27 lipca 2021 roku – półtora roku temu. 14 grudnia 2021 roku sąd z drobną korektą co do kary utrzymał go w mocy. Wyrok jest prawomocny od ponad roku – podał sędzia Szaj. Jak przekazał, sprawa toczyła się z wyłączeniem jawności, ponieważ pokrzywdzeni byli małoletni. W chwili przestępstwa chłopiec miał 13 lat, a dziewczynka 16.

– Krzysztof F. został skazany za trzy czyny: dopuszczenie się innej czynności seksualnej z małoletnim, udzielanie narkotyków małoletniej i usiłowanie (udzielenia narkotyków – PAP) temuż małoletniemu oraz posiadanie znacznej ilości substancji odurzających – powiedział sędzia Szaj. Jak dodał, mężczyźnie została wymierzona kara 4 lat i 10 miesięcy pozbawienia wolności. Do zdarzenia doszło w sierpniu 2020 roku, Krzysztof F. został zatrzymany miesiąc później. Według Radia Szczecin pokrzywdzeni to „dzieci znanej parlamentarzystki”.

Biuro prasowe zachodniopomorskiego Urzędu Marszałkowskiego przekazało PAP w czwartek, że Krzysztof F. został odwołany z funkcji w Urzędzie Marszałkowskim natychmiast po zatrzymaniu i przedstawieniu zarzutów we wrześniu 2020 roku. Krzysztof F. był m.in. dyrektorem Wydziału Współpracy Społecznej zachodniopomorskiego Urzędu Marszałkowskiego, a także ekspertem wojewódzkim ds. Informacji o Narkotykach i Narkomanii. „Krzysztof F. od dnia 30 września 2020 roku nie pełni funkcji pełnomocnika ani żadnej innej związanej z pracą na rzecz Urzędu Marszałkowskiego. Został odwołany natychmiast po zatrzymaniu i przedstawieniu mu zarzutów” – podało biuro prasowe.

W komunikacie zachodniopomorskiej SP napisano, że sprawa Krzysztofa F. to nie „jedyne kontrowersje związane z zatrudnieniem w Urzędzie Marszałkowskim”, bo w 2020 roku TVP3 Szczecin informowało, że marszałek Geblewicz zatrudnia aż 13 pełnomocników, a większość z nich nie jest pracownikami Urzędu Marszałkowskiego i nie pracuje w konkretnych godzinach. Zaś w innych urzędach marszałkowskich pełnomocników jest mniej lub nie ma żadnego. „Po co Olgierdowi Geblewiczowi tak wielki dwór? Ilu radnych, polityków, ile żon posłów Platformy Obywatelskiej zostało zatrudnionych w Urzędzie Marszałkowskim? Odpowiedzi na te pytania pokazują skalę upartyjnienia tego urzędu” – napisano w komunikacie.

Według zachodniopomorskiej SP „jedną ze skrajnie kontrowersyjnych osób finansowych przez Urząd Marszałkowski jest pełnomocnik marszałka Olgierda Geblewicza ds. kobiet i równego traktowania – Bogna Czałczyńska, która publikowała wpisy uderzające w grupę wyznaniową, jaką stanowią katolicy”, a ponadto w 2020 roku media poinformowały, iż dyrektor podlegającego marszałkowi Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Szczecinie Cezary Tkaczyk stracił prawo jazdy, zatrzymała je policja podczas akcji „Trzeźwy Poranek” – mężczyzna miał mieć ponad dwie dziesiąte promila alkoholu w wydychanym powietrzu, nie został jednak odwołany.

W komunikacie SP napisano też m.in., że „kontrowersyjną osobą zatrudnioną w Urzędzie Marszałkowskim” jest również „Dagmara Adamiak, która wielokrotnie była przesłuchiwana w sprawie obrazy uczuć religijnych” oraz że w latach 2016–2021 marszałek województwa zachodniopomorskiego „przekazał 1,5 miliona złotych dla organizacji LGBT” w regionie.

Według komunikatu SP „w połowie 2021 roku w Internecie pojawiło się nagranie, na którym widać rajd marszałka Olgierda Geblewicza po drodze ekspresowej S3; zatrzymanie przed kierowcą ciężarówki i bezmyślne wyjście z auta”. „Policja informowała, że postępowanie zostało wszczęte w kierunku narażenia utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu uczestników ruchu drogowego – do dziś czekamy na postawienie zarzutów przez prokuraturę” – napisano.

„Uważamy, że tak nieodpowiedzialna osoba nie powinna pełnić funkcji marszałka województwa” – głosi komunikat. „Jedno przewinienie można zapomnieć, drugie można wybaczyć, ale lawina pomyłek i nieporozumień, w tym kadrowych, która ma miejsce pod skrzydłami Olgierda Geblewicza pokazuje, że nie pozostało nam nic innego jak kolejny już raz wezwać marszałka województwa zachodniopomorskiego do zrobienia jedynej honorowej rzeczy, jaka pozostała – złożenia dymisji z piastowanego stanowiska. Trzeba umieć uderzyć się w pierś i przyznać przed sobą i innymi, że popełniło się skrajne błędy” – napisano w komunikacie szefa zachodniopomorskiej SP. Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

Polecane
Emerytury
Stażowe