Życzenia noworoczne od Putina. Wyróżnił tylko kilku europejskich przywódców

Władimir Putin złożył przywódcom życzenia noworoczne. W gronie tym znaleźli się szefowie krajów i rządów 22 państw. Prezydent Rosji nie zapomniał także o politykach, którzy nie stoją już na czele krajów i rządów.
Władimir Putin Życzenia noworoczne od Putina. Wyróżnił tylko kilku europejskich przywódców
Władimir Putin / PAP/EPA/MIKHAEL KLIMENTYEV/SPUTNIK/KREMLIN POOL

Na stronie Kremla pojawił się komunikat, z którego wynika, że Putin przesłał noworoczne życzenia do przywódców 22 państw. Gratulacje trafiły do chińskiego lidera Xi Jinpinga, premiera Indii Narendry Modiego, prezydenta Turcji Recepa Tayyipa Erdogana, prezydenta Wenezueli Nicolasa Maduro, a także prezydenta Syrii Baszara al-Assada.

Putin nie zapomniał również o krajach nieuznawanych, czyli o prezydencie Abchazji Asłanie Bżanijim, czy prezydencie Osetii Południowej Alanie Gaglojewie.

Przesłanie polityka trafiło jedynie do trzech państw w Europie: Serbii, Węgier i Białorusi.

Putin, zwracając się do węgierskiego lidera, zaznaczył, że „mimo trudnej sytuacji międzynarodowej stosunki między krajami utrzymują się na dobrym poziomie”, a Rosja nie zamierza zawieszać współpracy.

Życzenia noworoczne od Putina

Putin nie przekazał życzeń przywódcom państw nieprzyjaznych, chociażby prezydentowi USA Joe Bidenowi czy kanclerzowi Niemiec Olafowi Scholzowi. 

Wiadomo, że Putin pogratulował także pewnym byłym przywódcom innych krajów. Nie zapomniał o byłym premierze Włoch Silvio Berlusconim, byłym kanclerzu Niemiec Gerhardzie Schroederze, byłym prezydencie Armenii Robercie Koczarianie i byłym liderze Kazachstanu Nursułtanie Nazarbajewie.

Życzeń nie otrzymał północnokoreański przywódca Kim Dzong Un.


 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Tadeusz Płużański: Komuniści skazali ją na 10 lat w stanie wojennym Wiadomości
Tadeusz Płużański: Komuniści skazali ją na 10 lat w stanie wojennym

3 lutego 1982 r. Sąd Marynarki Wojennej w Gdyni wydał najwyższy z wyroków wobec działaczy opozycji w stanie wojennym. Ewa Kubasiewicz, która pracowała w Wyższej Szkole Morskiej jako kierownik Działu Gromadzenia i Opracowania Zbiorów uczelnianej biblioteki, została skazana na 10 lat pozbawienia wolności i 5 lat pozbawienia praw publicznych.

Koniec pierwszego dnia drugiej tury wyborów prezydenckich w Czechach Wiadomości
Koniec pierwszego dnia drugiej tury wyborów prezydenckich w Czechach

O godz. 22.00 w piątek zamknięto lokale wyborcze w Czechach po pierwszym dniu głosowania w drugiej turze wyborów prezydenckich. Lokale zostaną otwarte w sobotę o godz. 8.00, a głosować na kandydatów na prezydenta, byłego przewodniczącego Komitetu Wojskowego NATO Petra Pavla lub byłego premiera Andreja Babisza, będzie można do godz. 14.00.

Rosjanie wściekli po wypowiedzi niemieckiej MSZ. Niemiecki rząd odcina się od Baerbock Wiadomości
Rosjanie wściekli po wypowiedzi niemieckiej MSZ. Niemiecki rząd odcina się od Baerbock

Rząd federalny w Berlinie oświadczył, że Niemcy nie są stroną w wojnie na Ukrainie. To reakcja na propagandowe wykorzystywanie przez Rosję wypowiedzi minister spraw zagranicznych RFN Annaleny Baerbock, która we wtorek w Radzie Europy powiedziała: "Prowadzimy wojnę przeciwko Rosji, a nie przeciwko sobie".

Rosja nie otrzymała zaproszenia. Zacharowa oburzona decyzją Polski Wiadomości
Rosja nie otrzymała zaproszenia. Zacharowa oburzona decyzją Polski

Bez względu na to, jak nasi europejscy niepartnerzy wymyślili swoje próby przepisania historii na nowo, pamięć o radzieckich bohaterach wyzwolicielach i okropnościach nazizmu nie mogą zostać wymazane – twierdzi rzecznik rosyjskiego MSZ Maria Zacharowa.

Profanacja w Wielkopolsce. Nieznany sprawca utopił figurkę Jezusa w chrzcielnicy Wiadomości
Profanacja w Wielkopolsce. Nieznany sprawca utopił figurkę Jezusa w chrzcielnicy

W Koziegłowach pod Poznaniem sprawca utopił figurkę Jezusa w chrzcielnicy, poprzewracał świece, zniszczył święte obrazy i witraż – informuje w piątek „Głos Wielkopolski”

Nie żyje prof. Aleksander Krawczuk. Był wybitnym historykiem starożytności Wiadomości
Nie żyje prof. Aleksander Krawczuk. Był wybitnym historykiem starożytności

Nie żyje prof. Aleksander Krawczuk, wybitny znawca starożytności, filolog klasyczny, od 1949 r. związany z Uniwersytetem Jagiellońskim w Krakowie. W czerwcu skończyłby 101 lat.

Onet kontra Polska Fundacja Narodowa. Sąd zdecydował Wiadomości
Onet kontra Polska Fundacja Narodowa. Sąd zdecydował

Onet.pl ma sprostować nieprawdziwe informacje dotyczące firmy the White House Writers Group i jej kontraktu z Polską Fundacją Narodową – zdecydował Sąd Okręgowy w Warszawie. Wyrok jest nieprawomocny.

Atak w Jerozolimie. Jest wiele ofiar Wiadomości
Atak w Jerozolimie. Jest wiele ofiar

Siedem osób nie żyje, a 10 zostało rannych w wyniku ataku na synagogę w Jerozolimie – przekazało ministerstwo spraw zagranicznych Izraela.

Kuriozalne słowa legendarnej aktorki. „Nie byłoby kryzysu klimatycznego, gdyby nie rasizm” Wiadomości
Kuriozalne słowa legendarnej aktorki. „Nie byłoby kryzysu klimatycznego, gdyby nie rasizm”

– Wiesz, możesz zająć się czymkolwiek. To seksizm, rasizm, mizoginia, homofobia, cokolwiek, wojna. A jeśli naprawdę się w to wgłębisz, przestudiujesz i poznasz historię, zrozumiesz, że wszystko jest połączone – twierdzi laureatka Oscara, jedna z legend amerykańskiego kina 85-letnia Jane Fonda.

Rosja wyrzuca ambasadora Łotwy. „Ma dwa tygodnie” Wiadomości
Rosja wyrzuca ambasadora Łotwy. „Ma dwa tygodnie”

Moskwa przekazała w piątek, że ambasador Łotwy ma dwa tygodnie na opuszczenie Rosji. Oskarżyła państwa bałtyckie o „totalną rusofobię”.

Marsz
Godności
Emerytury
Stażowe