„Wymiar sprawiedliwości czeka armagedon”

– To niedopuszczalne, żeby sędzia kwestionował status innego sędziego – mówił na antenie Radia Plus poseł Solidarnej Polski Tadeusz Cymański. Polityk podkreślił, że jego formacja nie poprze proponowanych zmian w ustawie o Sądzie Najwyższym, którymi Sejm zajmie się w tym tygodniu.
zdjęcie poglądowe „Wymiar sprawiedliwości czeka armagedon”
zdjęcie poglądowe / pixabay.com

Didier Reynders, europejski komisarz do spraw sprawiedliwości, potwierdził w mediach społecznościowych, że projekt ustawy o Sądzie Najwyższym, który ma być procedowany w Sejmie w tym tygodniu, to „istotny krok do odblokowania środków z KPO”. 

„To potwierdzenie naszych obaw, a nie nadziei”

Jeden Pan Bóg i pan Reinders raczy wiedzieć, co te słowa oznaczają

– skomentował informacje płynące z Brukseli Tadeusz Cymański. Jak podkreślił, przykuwa uwagę forma tej wypowiedzi. 

Ona jest znamienna. To nie jest tak, że jak ta ustawa przejdzie, to te pieniądze będą. To jest krok w dobrym kierunku. W przełożeniu na język codzienny i biorąc pod uwagę doświadczenia, jakie były z Komisją Europejską, to niestety jest – moim zdaniem – miękkie, ale potwierdzenie naszych obaw, a nie nadziei. Biorę te słowa za dobrą monetę, ale to nie jest to, o co nam chodzi. Z poprzednich wypowiedzi wynikało, że to konkretna propozycja. Nie czas na spekulacje i kroki w dobrym kierunku, tylko na sfinalizowanie tego problemu, który się ciągnie

– powiedział poseł. 

Jak zagłosuje Solidarna Polska?

My mieliśmy w tej sprawie jasne stanowisko. Ono jest zbieżne z sednem sprawy. A sedno sprawy polega na tym, że trzy tysiące młodych ludzi zostało sędziami przez siedem lat i nie zgodzi się prezydent i my się też nie zgodzimy na to, żeby to ktokolwiek kwestionował i negował

– podkreślił polityk. 

Nie można przykładać ręki do prawa, które może zamienić scenę całego świata wymiaru sprawiedliwości w armagedon

– podsumował Tadeusz Cymański.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Tadeusz Płużański: Komuniści skazali ją na 10 lat w stanie wojennym Wiadomości
Tadeusz Płużański: Komuniści skazali ją na 10 lat w stanie wojennym

3 lutego 1982 r. Sąd Marynarki Wojennej w Gdyni wydał najwyższy z wyroków wobec działaczy opozycji w stanie wojennym. Ewa Kubasiewicz, która pracowała w Wyższej Szkole Morskiej jako kierownik Działu Gromadzenia i Opracowania Zbiorów uczelnianej biblioteki, została skazana na 10 lat pozbawienia wolności i 5 lat pozbawienia praw publicznych.

Koniec pierwszego dnia drugiej tury wyborów prezydenckich w Czechach Wiadomości
Koniec pierwszego dnia drugiej tury wyborów prezydenckich w Czechach

O godz. 22.00 w piątek zamknięto lokale wyborcze w Czechach po pierwszym dniu głosowania w drugiej turze wyborów prezydenckich. Lokale zostaną otwarte w sobotę o godz. 8.00, a głosować na kandydatów na prezydenta, byłego przewodniczącego Komitetu Wojskowego NATO Petra Pavla lub byłego premiera Andreja Babisza, będzie można do godz. 14.00.

Rosjanie wściekli po wypowiedzi niemieckiej MSZ. Niemiecki rząd odcina się od Baerbock Wiadomości
Rosjanie wściekli po wypowiedzi niemieckiej MSZ. Niemiecki rząd odcina się od Baerbock

Rząd federalny w Berlinie oświadczył, że Niemcy nie są stroną w wojnie na Ukrainie. To reakcja na propagandowe wykorzystywanie przez Rosję wypowiedzi minister spraw zagranicznych RFN Annaleny Baerbock, która we wtorek w Radzie Europy powiedziała: "Prowadzimy wojnę przeciwko Rosji, a nie przeciwko sobie".

Rosja nie otrzymała zaproszenia. Zacharowa oburzona decyzją Polski Wiadomości
Rosja nie otrzymała zaproszenia. Zacharowa oburzona decyzją Polski

Bez względu na to, jak nasi europejscy niepartnerzy wymyślili swoje próby przepisania historii na nowo, pamięć o radzieckich bohaterach wyzwolicielach i okropnościach nazizmu nie mogą zostać wymazane – twierdzi rzecznik rosyjskiego MSZ Maria Zacharowa.

Profanacja w Wielkopolsce. Nieznany sprawca utopił figurkę Jezusa w chrzcielnicy Wiadomości
Profanacja w Wielkopolsce. Nieznany sprawca utopił figurkę Jezusa w chrzcielnicy

W Koziegłowach pod Poznaniem sprawca utopił figurkę Jezusa w chrzcielnicy, poprzewracał świece, zniszczył święte obrazy i witraż – informuje w piątek „Głos Wielkopolski”

Nie żyje prof. Aleksander Krawczuk. Był wybitnym historykiem starożytności Wiadomości
Nie żyje prof. Aleksander Krawczuk. Był wybitnym historykiem starożytności

Nie żyje prof. Aleksander Krawczuk, wybitny znawca starożytności, filolog klasyczny, od 1949 r. związany z Uniwersytetem Jagiellońskim w Krakowie. W czerwcu skończyłby 101 lat.

Onet kontra Polska Fundacja Narodowa. Sąd zdecydował Wiadomości
Onet kontra Polska Fundacja Narodowa. Sąd zdecydował

Onet.pl ma sprostować nieprawdziwe informacje dotyczące firmy the White House Writers Group i jej kontraktu z Polską Fundacją Narodową – zdecydował Sąd Okręgowy w Warszawie. Wyrok jest nieprawomocny.

Atak w Jerozolimie. Jest wiele ofiar Wiadomości
Atak w Jerozolimie. Jest wiele ofiar

Siedem osób nie żyje, a 10 zostało rannych w wyniku ataku na synagogę w Jerozolimie – przekazało ministerstwo spraw zagranicznych Izraela.

Kuriozalne słowa legendarnej aktorki. „Nie byłoby kryzysu klimatycznego, gdyby nie rasizm” Wiadomości
Kuriozalne słowa legendarnej aktorki. „Nie byłoby kryzysu klimatycznego, gdyby nie rasizm”

– Wiesz, możesz zająć się czymkolwiek. To seksizm, rasizm, mizoginia, homofobia, cokolwiek, wojna. A jeśli naprawdę się w to wgłębisz, przestudiujesz i poznasz historię, zrozumiesz, że wszystko jest połączone – twierdzi laureatka Oscara, jedna z legend amerykańskiego kina 85-letnia Jane Fonda.

Rosja wyrzuca ambasadora Łotwy. „Ma dwa tygodnie” Wiadomości
Rosja wyrzuca ambasadora Łotwy. „Ma dwa tygodnie”

Moskwa przekazała w piątek, że ambasador Łotwy ma dwa tygodnie na opuszczenie Rosji. Oskarżyła państwa bałtyckie o „totalną rusofobię”.

Marsz
Godności
Emerytury
Stażowe