Rosyjski ekspert bije na alarm ws. Abramsów na Ukrainie. "Przewyższają wszystkie czołgi rosyjskie"

W zaskakująco szczerej rozmowie z rosyjską gazetą "Moskowskij Komsomolec" czołowy rosyjski ekspert ds. obrony twierdzi, że amerykańskie czołgi Abrams są zdecydowanie lepsze od rosyjskich czołgów.
Amerykański czołg M1A1 Abrams  Rosyjski ekspert bije na alarm ws. Abramsów na Ukrainie.
Amerykański czołg M1A1 Abrams / Wikipedia - domena publiczna

Rusłan Puchow, dyrektor Centrum Analiz Strategii i Technologii, udzielił wywiadu, w którym ocenił techniczne możliwości amerykańskich czołgów Abrams, zestawiając je z możliwościami czołgów produkcji rosyjskiej.

"Abrams znacznie przewyższa wszystkie rosyjskie czołgi"

Nawet w wersjach eksportowych, Abrams M1A2 SEP v.2 znacznie przewyższa wszystkie czołgi produkcji rosyjskiej

– twierdzi Puchow. Przypomniał, że obecnie rosyjskie czołgi używają jako amunicji starych radzieckich pocisków, jednak ich możliwości są "wystarczające do pokonania czołgów takich jak T-64, T-72 i T-80 na stosunkowo krótkich dystansach". 

Pojawienie się zachodnich czołgów wyposażonych w potężne działa, nowoczesne pociski przeciwpancerne i systemy kierowania ogniem może doprowadzić do znacznego zwiększenia dystansu podczas starć. W takim pojedynku możemy znaleźć się w niesprzyjających warunkach

– podkreśla ekspert.

"Grupa 30-50 czołgów nie wpłynie na sytuację"

Puchow zaznacza jednak, że jeśli czołgi od Zachodu nie zjawią się na froncie w dużej liczbie, to niezależnie od tego, jak bardzo są zaawansowane, nie odegrają znaczącej roli w sensie operacyjnym.

Grupa pancerna składająca się z 30-50 czołgów Abrams raczej nie wpłynie na sytuację w sensie operacyjnym. Ale jeśli jest ich już 200 lub 300, to przy odpowiednim użyciu mogą stać się istotnym czynnikiem operacyjnym

– podsumował ekspert. 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Bizneswoman miała przebierać się za policjantkę i napadać z partnerem ludzi w ich domach [WIDEO] Wiadomości
"Bizneswoman miała przebierać się za policjantkę i napadać z partnerem ludzi w ich domach [WIDEO]"

Reporterzy „Magazynu śledczego Anity Gargas” na tropie bizneswoman, która miała podawać się za policjantkę i wraz z partnerem napadać ludzi w domach. W tle skandaliczne zaniedbania, których mieli dopuszczać się prawdziwi policjanci oraz bierność prokuratury. 

Stan zdrowia papieża Franciszka. Nowe informacje Wiadomości
Stan zdrowia papieża Franciszka. Nowe informacje

Papież Franciszek, przebywający w rzymskiej klinice Gemelli z powodu infekcji dróg oddechowych, pozostanie tam jeszcze prawdopodobnie dwa lub trzy dni - podał włoski dziennik "La Stampa".

Zabraknie papieru toaletowego jak w PRL? To skutek nowych przepisów UE Wiadomości
Zabraknie papieru toaletowego jak w PRL? To skutek nowych przepisów UE

Papier toaletowy może się stać w najbliższym czasie towarem deficytowym? Zagraniczne media zwracają uwagę na nowe przepisy Unii Europejskiej, które mają zakazać sprawdzania produktów związanych z wylesieniem.

Śmigłowce wojskowe i wybuchy w Warszawie. Wydano komunikat Wiadomości
Śmigłowce wojskowe i wybuchy w Warszawie. Wydano komunikat

W piątek 31 marca na warszawskim Rembertowie będą odbywać się ćwiczenia wojskowe z użyciem śmigłowców oraz materiałów wybuchowych; podobne treningi – w okolicach Piaseczna we wtorek, 4 kwietnia; to standardowa działalność – informuje Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych.

Poseł PiS złożył mandat Wiadomości
Poseł PiS złożył mandat

Jak podaje portal i.pl, poseł Prawa i Sprawiedliwości Marek Zagórski złożył rezygnację z mandatu posła. Informacje zostały potwierdzone u samego parlamentarzysty.

Mężczyzna popełnił samobójstwo. Po rozmowie z chatbotem postanowił „poświęcić się dla planety” Wiadomości
Mężczyzna popełnił samobójstwo. Po rozmowie z chatbotem postanowił „poświęcić się dla planety”

Z informacji belgijskiego dziennika „La Libre” wynika, że chatbot amerykańskiej firmy Chai nakłonił młodego mężczyznę do popełnienia samobójstwa.

Córka zabiera głos w sprawie stanu zdrowia Beaty Tyszkiewicz Wiadomości
Córka zabiera głos w sprawie stanu zdrowia Beaty Tyszkiewicz

Według krążących w sieci plotek pogarsza się stan zdrowia Beaty Tyszkiewicz, która ma nawet wymagać już całodobowej opieki. Głos w sprawie postanowiła zabrać jej córka.

Atak na biuro poselskie szefa MON. Policja zatrzymała podejrzanego mężczyznę Wiadomości
Atak na biuro poselskie szefa MON. Policja zatrzymała podejrzanego mężczyznę

Policjanci z podwarszawskiego Legionowa zatrzymali mężczyznę podejrzanego o wybicie szyby w biurze poselskim wicepremiera, szefa Ministerstwa Obrony Narodowej Mariusza Błaszczaka – dowiedziała się w czwartek PAP.

Starsza pani na spotkaniu z politykami PO zapytała o reparacje. Zobacz reakcję [WIDEO] Wiadomości
Starsza pani na spotkaniu z politykami PO zapytała o reparacje. Zobacz reakcję [WIDEO]

Starsza kobieta w trakcie spotkania z politykami Platformy Obywatelskiej postanowiła zadać pytanie dotyczące reparacji wojennych od Niemiec. Na sali słychać było niezadowolenie z powodu tego pytania.

„Jak zaczną konkurować na antenie, to…” Szczere wyznanie prowadzącej o Dzień Dobry TVN Wiadomości
„Jak zaczną konkurować na antenie, to…” Szczere wyznanie prowadzącej o Dzień Dobry TVN

Prowadząca „Dzień dobry TVN” Agnieszka Woźniak-Starak w najnowszym wywiadzie opowiedziała szczerze o tym, jak jej się pracuje w duecie z Ewą Drzyzgą. Mówiła też o samym programie.

Emerytury
Stażowe