Prigożyn atakuje rosyjski MON, Kadyrow odcina się od Prigożyna. Wagnerowcy strzelają do portretów generałów

Nie ustaje konflikt między Jewgienijem Prigożynem - rosyjskim biznesmenem i bliskim współpracownikiem Putina a rosyjskim ministerstwem obrony. Sieć obiegło nagranie, na którym widać wagnerowców strzelających z karabinów. Celują oni do wydrukowanych portretów rosyjskich dowódców - gen. Aleksandra Łapina oraz szefa sztabu generalnego Walerija Gierasimowa.
Wagnerowcy strzelają  Prigożyn atakuje rosyjski MON, Kadyrow odcina się od Prigożyna. Wagnerowcy strzelają do portretów generałów
Wagnerowcy strzelają / Screen z Telegram

Instytut Studiów nad Wojną podkreśla, że od Prigożyna odwrócił się nawet lider Czeczenów Ramzan Kadyrow, który do niedawna był postrzegany jako jego sojusznik. Przywódca Czeczenów miał odrzucić propozycję przyłączenia się do kampanii informacyjnej przeciwko rosyjskiemu MON.

ISW przypomina, że 17 lutego, lider Czeczenów przekazał, że jego wojska wykonają każdy rozkaz dowódcy, którego wskazał Władimir Putin. Kadyrow zapewniał również, że bojownicy i dowódcy mają wspaniałe relacje z rosyjskim Ministerstwem Obrony.

Konflikt narasta

Za konfliktem z rosyjskim MON przemawiają słowa Prigożyna, które wygłosił 18 lutego. Powiedział bowiem, że wagnerowcy "nie mają nic wspólnego z armią rosyjską".

Do sprawy odniosło się wielu ekspertów, którzy skomentowali decyzję Kadyrowa.

- Kadyrow prawdopodobnie odmówił przyłączenia się do ponownego ataku informacyjnego Prigożyna na MON, ponieważ jego formalne powiązania z Kremlem i pozycja w rosyjskim rządzie są dla niego bardziej korzystne niż jakiekolwiek powiązania polityczne z Prigożynem - poinformowano.

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Daily Telegraph: Powinniśmy wzmacniać więzi z Polską. To nowa potęga Europy Wiadomości
"Daily Telegraph": Powinniśmy wzmacniać więzi z Polską. To nowa potęga Europy

Jeśli Wielka Brytania będzie chciała odbudowywać więzi z Europą, powinna to robić poprzez kraje takie jak Polska czy Słowacja. Znacznie lepiej rozumieją one wspólne wyzwania, a Polska staje się nowym europejskim mocarstwem - pisze w czwartek dziennik "Daily Telegraph".

Zapytano Lewandowskiego o Świątek. Piłkarz nie krył zaskoczenia Wiadomości
Zapytano Lewandowskiego o Świątek. Piłkarz nie krył zaskoczenia

Zabawne obrazki, które są zwane powszechnie "memami", są również tworzone w kontekście dwójki ambasadorów polskiego sportu – Igi Świątek i Roberta Lewandowskiego. To właśnie na ich temat pytanie otrzymał kapitan reprezentacji Polski.

Bizneswoman miała przebierać się za policjantkę i napadać z partnerem ludzi w ich domach [WIDEO] Wiadomości
Bizneswoman miała przebierać się za policjantkę i napadać z partnerem ludzi w ich domach [WIDEO]

Reporterzy „Magazynu śledczego Anity Gargas” na tropie bizneswoman, która miała podawać się za policjantkę i wraz z partnerem napadać ludzi w domach. W tle skandaliczne zaniedbania, których mieli dopuszczać się prawdziwi policjanci oraz bierność prokuratury. 

Stan zdrowia papieża Franciszka. Nowe informacje Wiadomości
Stan zdrowia papieża Franciszka. Nowe informacje

Papież Franciszek, przebywający w rzymskiej klinice Gemelli z powodu infekcji dróg oddechowych, pozostanie tam jeszcze prawdopodobnie dwa lub trzy dni - podał włoski dziennik "La Stampa".

Zabraknie papieru toaletowego jak w PRL? To skutek nowych przepisów UE Wiadomości
Zabraknie papieru toaletowego jak w PRL? To skutek nowych przepisów UE

Papier toaletowy może się stać w najbliższym czasie towarem deficytowym? Zagraniczne media zwracają uwagę na nowe przepisy Unii Europejskiej, które mają zakazać sprawdzania produktów związanych z wylesieniem.

Śmigłowce wojskowe i wybuchy w Warszawie. Wydano komunikat Wiadomości
Śmigłowce wojskowe i wybuchy w Warszawie. Wydano komunikat

W piątek 31 marca na warszawskim Rembertowie będą odbywać się ćwiczenia wojskowe z użyciem śmigłowców oraz materiałów wybuchowych; podobne treningi – w okolicach Piaseczna we wtorek, 4 kwietnia; to standardowa działalność – informuje Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych.

Poseł PiS złożył mandat Wiadomości
Poseł PiS złożył mandat

Jak podaje portal i.pl, poseł Prawa i Sprawiedliwości Marek Zagórski złożył rezygnację z mandatu posła. Informacje zostały potwierdzone u samego parlamentarzysty.

Mężczyzna popełnił samobójstwo. Po rozmowie z chatbotem postanowił „poświęcić się dla planety” Wiadomości
Mężczyzna popełnił samobójstwo. Po rozmowie z chatbotem postanowił „poświęcić się dla planety”

Z informacji belgijskiego dziennika „La Libre” wynika, że chatbot amerykańskiej firmy Chai nakłonił młodego mężczyznę do popełnienia samobójstwa.

Córka zabiera głos w sprawie stanu zdrowia Beaty Tyszkiewicz Wiadomości
Córka zabiera głos w sprawie stanu zdrowia Beaty Tyszkiewicz

Według krążących w sieci plotek pogarsza się stan zdrowia Beaty Tyszkiewicz, która ma nawet wymagać już całodobowej opieki. Głos w sprawie postanowiła zabrać jej córka.

Atak na biuro poselskie szefa MON. Policja zatrzymała podejrzanego mężczyznę Wiadomości
Atak na biuro poselskie szefa MON. Policja zatrzymała podejrzanego mężczyznę

Policjanci z podwarszawskiego Legionowa zatrzymali mężczyznę podejrzanego o wybicie szyby w biurze poselskim wicepremiera, szefa Ministerstwa Obrony Narodowej Mariusza Błaszczaka – dowiedziała się w czwartek PAP.

Emerytury
Stażowe