Gdzie jest Donald Tusk?

Od kilku dni Donald Tusk konsekwentnie milczy. Ostatni wpis na Twitterze zwykle aktywnego w mediach społecznościowych Tuska, pochodzi z 14 lutego, wcześniejszy z 3 lutego. Spekulacje na temat nieobecności lidera Platformy Obywatelskiej trwają, mówiło się o chorobie, ale chyba nikt nie spodziewał się, że szef największego ugrupowania opozycyjnego będzie milczał wobec tak ważnego wydarzenia, jak wizyta Joe Bidena na Ukrainie i w Polsce.
Donald Tusk Gdzie jest Donald Tusk?
Donald Tusk / Flickr / domena publiczna / European Parliament

Obecne zachowanie Tuska przywodzi na myśl jego metody PR z czasów kiedy był premierem, kiedy to "znikał" kiedy tylko w mediach robiło się głośno na temat jakichkolwiek faktów, które mogłyby mu wizerunkowo zaszkodzić.

 

Gdzie jest Donald Tusk?

Gdzie jest były premier? Tego nie wiemy, ale przypomnijmy kilka niewygodnych faktów, dla których być może milczy i nie pojawia się w mediach.

Do teraz nie zabrał głosu w sprawie skandalu związanego z ujawnieniem przez holenderskie i belgijskie media kontrowesyjnych źródeł finansowania Radosława Sikorskiego. 

Sporo emocji wzbudził również tekst w „Dzienniku Gazeta Prawna”, gdzie wskazano, że przywódcy prawie 100 miast z całego świata uznali, że z powodu zmian klimatycznych należy jeść mniej mięsa i praktycznie pozbyć się samochodów osobowych. Wśród tych miast wymieniono Warszawę.

Największy szok wywołały "Cele z raportu C40 na... 2030 rok", które obejmują 16 kg mięsa na osobę rocznie (cel progresywny), lub zero kg mięsa na osobę (cel ambitny). W zakresie zakupu ubrań 8 sztuk nowych ubrań na osobę rocznie (cel progresywny), lub 3 sztuki na osobę rocznie (cel ambitny). Zmniejszenie liczby posiadanych samochodów – do 190 na 1000 osób lub do zera w celu ambitnym.

Rafał Trzaskowski próbuje odciąć się od ekopostulatów, ale głosu Tuska w tej sprawie również brak.

Warto wspomnieć także o sondażach, które w ostatnim czasie wskazują na stabilną pozycję obecnego rządu PiS: Prawo i Sprawiedliwość zyskuje poparcie i dystansuje Koalicję Obywatelską, Polskę 2050 oraz Konfederację – wynika z najnowszego sondażu CBOS.

 

Wizyta Joe Bidena

Dziwi jednak fakt, że szef największego ugrupowania opozycyjnego nie zabiera głosu w tak ważnym dniu jak dziś, kiedy Joe Biden złożył wizytę na Ukrainie i pojawi się również w Polsce. Nieoficjalnie mówi się o tym, że opozycja zabiegała o spotkanie z Joe Bidenem, ale zabiegi nie przyniosły rezultatu, co może mieć zwiazek z postrzeganiem opozycji w Polsce jako proniemieckiej.

"Biden wybrał Polskę, bo staliśmy się dla Ukrainy polityczno-humanitarno-wojskowym hubem" - wskazywał za to m.in. dr Tomasz Lachowski z Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
 Daniel Obajtek powołany na prezesa PKN Orlen na kolejną kadencję Wiadomości
Daniel Obajtek powołany na prezesa PKN Orlen na kolejną kadencję

Daniel Obajtek został w czwartek powołany na prezesa zarządu PKN Orlen na kolejną trzyletnią kadencję - podała w czwartek spółka w komunikacie giełdowym.

[WIDEO] A może alfons? Poseł PO obraźliwie o Januszu Kowalskim. Jest odpowiedź polityka Wiadomości
[WIDEO] "A może alfons?" Poseł PO obraźliwie o Januszu Kowalskim. Jest odpowiedź polityka

– Pani poseł szuka pomysłu na wyróżnienie się, bo rzeczywiście nie ma nic merytorycznego do zaproponowania wyborcom ze swojego okręgu – tak Janusz Kowalski skomentował obraźliwe nagranie, jakie na jego temat opublikowała poseł PO Marta Wcisło.

Rekompensata dla Polski z UE. Jest komentarz Beaty Szydło Wiadomości
Rekompensata dla Polski z UE. Jest komentarz Beaty Szydło

Polska dostanie rekompensatę finansową od UE za straty wywołane importem ukraińskiego zboża. Głos na ten temat zabrała europoseł Beata Szydło.

Daily Telegraph: Powinniśmy wzmacniać więzi z Polską. To nowa potęga Europy Wiadomości
"Daily Telegraph": Powinniśmy wzmacniać więzi z Polską. To nowa potęga Europy

Jeśli Wielka Brytania będzie chciała odbudowywać więzi z Europą, powinna to robić poprzez kraje takie jak Polska czy Słowacja. Znacznie lepiej rozumieją one wspólne wyzwania, a Polska staje się nowym europejskim mocarstwem - pisze w czwartek dziennik "Daily Telegraph".

Zapytano Lewandowskiego o Świątek. Piłkarz nie krył zaskoczenia Wiadomości
Zapytano Lewandowskiego o Świątek. Piłkarz nie krył zaskoczenia

Zabawne obrazki, które są zwane powszechnie "memami", są również tworzone w kontekście dwójki ambasadorów polskiego sportu – Igi Świątek i Roberta Lewandowskiego. To właśnie na ich temat pytanie otrzymał kapitan reprezentacji Polski.

Bizneswoman miała przebierać się za policjantkę i napadać z partnerem ludzi w ich domach [WIDEO] Wiadomości
Bizneswoman miała przebierać się za policjantkę i napadać z partnerem ludzi w ich domach [WIDEO]

Reporterzy „Magazynu śledczego Anity Gargas” na tropie bizneswoman, która miała podawać się za policjantkę i wraz z partnerem napadać ludzi w domach. W tle skandaliczne zaniedbania, których mieli dopuszczać się prawdziwi policjanci oraz bierność prokuratury. 

Stan zdrowia papieża Franciszka. Nowe informacje Wiadomości
Stan zdrowia papieża Franciszka. Nowe informacje

Papież Franciszek, przebywający w rzymskiej klinice Gemelli z powodu infekcji dróg oddechowych, pozostanie tam jeszcze prawdopodobnie dwa lub trzy dni - podał włoski dziennik "La Stampa".

Zabraknie papieru toaletowego jak w PRL? To skutek nowych przepisów UE Wiadomości
Zabraknie papieru toaletowego jak w PRL? To skutek nowych przepisów UE

Papier toaletowy może się stać w najbliższym czasie towarem deficytowym? Zagraniczne media zwracają uwagę na nowe przepisy Unii Europejskiej, które mają zakazać sprawdzania produktów związanych z wylesieniem.

Śmigłowce wojskowe i wybuchy w Warszawie. Wydano komunikat Wiadomości
Śmigłowce wojskowe i wybuchy w Warszawie. Wydano komunikat

W piątek 31 marca na warszawskim Rembertowie będą odbywać się ćwiczenia wojskowe z użyciem śmigłowców oraz materiałów wybuchowych; podobne treningi – w okolicach Piaseczna we wtorek, 4 kwietnia; to standardowa działalność – informuje Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych.

Poseł PiS złożył mandat Wiadomości
Poseł PiS złożył mandat

Jak podaje portal i.pl, poseł Prawa i Sprawiedliwości Marek Zagórski złożył rezygnację z mandatu posła. Informacje zostały potwierdzone u samego parlamentarzysty.

Emerytury
Stażowe