„Niech odpowie na proste pytania”. Szydło apeluje do Tuska

Po tym, jak media społecznościowe obiegły zdjęcia ciemnoskórych mężczyzn spacerujących po Białymstoku lub przesiadujących w Czerlonce nieopodal Białowieży, zaczęło pojawiać się mnóstwo pytań. Wiele osób zaczęło zastanawiać się, w jaki sposób ludzie ci znaleźli się w naszym kraju i czy przedostali się przez granicę zgodnie z prawem.
Praktycznie codziennie, przez większość dnia na przystanku przesiadują imigranci, którym udało się nielegalnie przedostać przez granicę. Ludzie boją się wyjść wieczorami na ulice, a przez to że przystanek jest ciągle okupowany dzieci boją się tam stanąć, by zabrał ich autobus szkolny
– informowano niedawno na profilu „Służby w akcji”.
Sytuacja ta wzbudziła niepokój obywateli.
Szydło apeluje do Tuska
Była premier Beata Szydło zaapelowała do Donalda Tuska, by przestał zajmować się sprawami mniejszej wagi, a odpowiedział na proste pytania dotyczące niedawno zatwierdzonego paktu migracyjnego. Europoseł PiS opublikowała wpis na portalu X, w którym przypomniała, że Unia Europejska nie spocznie, zanim nie zrealizuje swojego celu.
Cel paktu migracyjnego jest jeden – transfer do Polski jak największej liczby migrantów z Niemiec i kilku innych państw UE, które na skutek swojej błędnej polityki migracyjnej zostały zalane przybyszami z Afryki i Azji. Unijna dyrektywa zmuszająca kraje członkowskie do „zrównania” warunków pobytu migrantów jest kolejnym elementem tego planu. Polacy mają opłacać sowite zasiłki dla migrantów, na poziomie Niemiec, Belgii itd.
– czytamy wpis Beaty Szydło.
Nie przebierając w słowach, była szefowa polskiego rządu zaapelowała do Tuska. Zadała mu kilka kluczowych pytań, które nurtują wszystkich zainteresowanych bezpieczeństwem Polski.
Zamiast komentować mecze albo rzucać inwektywy na PiS, niech Tusk odpowie na proste pytania: 1 – Czy nakazy Brukseli w sprawie nakładów na migrantów zostaną wdrożone? 2 – Czy polskie władze będą przeciwdziałać przerzucaniu do Polski migrantów z Niemiec?
– dodała.
Rada UE zatwierdziła pakt migracyjny
14 maja 2024 r. ministrowie finansów państw unijnych ostatecznie zatwierdzili pakt migracyjny. Przeciwko głosowały trzy kraje: Polska, Słowacja i Węgry. Pakt ma kompleksowo regulować sprawy migracji w Unii Europejskiej, w tym kwestie związane z pomocą udzielaną krajom pod presją migracyjną.
Nowe przepisy mają też rozłożyć odpowiedzialność za zarządzanie migracją w Unii pomiędzy wszystkie kraje członkowskie. Ma temu służyć mechanizm obowiązkowej solidarności, który zakłada rozlokowanie co roku co najmniej 30 tys. osób. Ma on polegać na udzielaniu wsparcia krajom znajdującym się pod presją migracyjną przez pozostałe państwa członkowskie. Alternatywnie państwa unijne będą mogły zapłacić 20 tys. euro za każdą nieprzyjętą osobę lub wziąć udział w operacjach na granicach zewnętrznych UE.
ZOBACZ RÓWNIEŻ: Pasjonujący mecz Polaków. Było tak blisko!
ZOBACZ RÓWNIEŻ: Miller grzmi po wyborach do PE. „To jest ostatni dzwonek”
Cel paktu migracyjnego jest jeden - transfer do Polski jak największej liczby migrantów z Niemiec i kilku innych państw UE, które na skutek swojej błędnej polityki migracyjnej zostały zalane przybyszami z Afryki i Azji.
— Beata Szydło (@BeataSzydlo) June 16, 2024
Unijna dyrektywa zmuszająca kraje członkowskie do…
16.06.2024 r. - Polska (?):
— Historia Fotografią Pisana (@Jan34733995) June 16, 2024
1. - Białowieża;
2. - Białystok;
3. - Warszawa;
4. - Wrocław.
Po ich zachowaniu widać, że dopiero co przyjechali.
To już nie jest norma.
To już jest INWAZJA! pic.twitter.com/wOBA2nVZ0I